Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortak acı Soma

Türkiye'de dün de yürekler Soma'daydı. İstanbul, Bursa, Rize, Sakarya'da Mancini'den Uğur Tütüneker'e, Sakaryalı hakemlerden Iraklı Ali Adnan'a kadar herkes acıyı paylaştı

Giriş Tarihi: 18.5.2014
BEŞİKTAŞ: Gençlerbirliği maçına Beşiktaşlı futbolcular üzerinde madenci fotoğrafının bulunduğu ve "Başımız sağolsun" yazılı tişörtlerle sahaya çıkarken seremonide ise, "Göz yaşın, alın terin, kirli çizmen ŞEREF'imizdir" yazılı pankartla yer aldılar. Gençlerbirliği oyuncuları da gözlerinin altına sürdükleri siyah boyayla ile yaslarını tuttu. Olimpiyat Stadı'nda Doğu Tribünü'nün bir bölümü hayatını kaybeden maden işçileri için boş bırakılırken, madencilerin sayısı kadar karanfil bırakıldı; tribüne de "Ah ah kömür gibi kadere bak" yazılı pankart asıldı. Beşiktaşlılar, "Siyah-beyaz" tezahüratını dün "Siyah-siyah" diye seslendirdi.
GALATASARAY: Arena skorbordunda bir madenci resmiyle birlikte, "Ne sarı, ne kırmızı. Her yer kömür karası" yazısı yer alırken, ısınmak için sahaya çıkan Galatasaraylı futbolcular madenci bareti taktı. Hayatını kaybedenlerin anısına kömür şeklinde resimlerle donatılıp karartılan çıkış tünelinden futbolcular kırmızı renkli madenci baretlerinin ışıklarını yakarak çıktılar. Roberto Mancini de maç öncesi yayıncı kuruluşa kırmızı madenci baretiyle konuşurken futbolcular, "Ne sarı ne kırmızı, her yer kömür karası" pankartıyla çıktı. Yıkılan Ali Sami Yen Stadı'nın kapalı tribününde yıllarca açılan, "Soma kömür diyarı. Şanlı Galatasarayımıza başarılar" pankartı bu kez dün Arena'da açılırken altına, "Ali Sami Yen'de hep yanımızdaydınız. Artık kalbimizdesiniz" pankartı asıldı.
BURSASPOR: 3-1 kazanılan Gaziantepspor karşılaşması sonrası Bursasporlu futbolcular soyunma odasında yaptıkları toplantıda maç başı ücretlerini, maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine gönderme kararı aldıklarını açıklad

RİZE HASILATI VERDİ
Karadeniz ekibinde son maçına çıkan Uğur Tütüneker, maçın hasılatı ve primlerinin yarısını, Soma'daki faciada hayatını kaybeden ve yaralanan madencilerin ailelerine vereceklerini açıklarken, "Elimizden bir şey gelmiyor. Büyük bir acı, böyle bir acıyı inşallah tekrar yaşamayız" dedi.

HAKEMLERİN VEFASI
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Sakarya Şubesi, hakem ve gözlemciler bir maç ücretleri olan 4 Bin 570 TL'yi Soma'ya gönderdi.

SOMA'LI ALİ ADNAN!
Rize'nin ikinci golünün asistini yapan Ali Adnan, formasını çıkartarak "Irak'tan Soma'ya kadar acı var. Yastayız" yazılı tişörtünü gösterdi. Yanına gelen hakem tokalaştığı oyuncuya kural gereği sarı kart gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortak acı Soma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN