5 tonluk kapı dünyada yok

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin basın girişinde Erkan Koyuncu'nun vefatına sebep olan faciada tercih edilen kapının rolü büyük. Avrupa'daki büyük kulüp tesislerinin hiçbirinde 5 tonluk kapının bir benzeri bulunmuyor

Giriş Tarihi: 4.8.2014
G.Saray'ın Florya'daki tesislerinde yaşanan faciaya en büyük sebep olarak yaklaşık 5 ton ağırlığındaki kapı gösteriliyor. Genellikle konsolosluk gibi yüksek güvenlikli bölgelerde araç girişleri için kullanılan yüksek tonajlı kapı Koyuncu'nun kafasının sıkışmasına sebep oldu. G.Saray gibi çok sayıda taraftara sahip Avrupa kulüplerinin tesis girişlerine bakıldığında benzer bir örnek bulunmuyor.

BÜYÜK KAPININ RİSKİ VAR
Hemen hepsi şehir dışında olan Milanello, Ciadad Real Madrid, Aon Complex gibi tesislerin girişlerinde daha basit geçiş protokolleri uygulanıyor ve insanları yaralayabilecek ağırlık ve büyüklükte kapılar tercih edilmiyor. Avrupa'daki benzerlerinin aksine Florya'nın şehir merkezinde oluşu, zaman zaman taraftarların akınına uğraması gibi risklere karşı büyük kapı tercih edilmesi felaketin önünü açtı. F.Bahçe'nin kapısı otomatik değil, Beşiktaş ve Trabzonspor'un kapıları da ana geçişler dışında yaya geçişlerindeki rahatlıkla dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 tonluk kapı dünyada yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN