Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seba koysana Seba koysana stadın adını Seba koysana

Orman, "Şeref'iyle oynamayı, Hakkı'yla kazanmayı bize o öğretti. Biz de bu stadı bitirerek ona layık olmaya çalışacağız" dedi ve sonrasında bu tezahürat yükseldi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'daki törende gözyaşlarına engel olamadı. Burada bir konuşma yapan Orman, "Büyük felaketlerden sonra, bütün toplumun birbiriyle kavga ettiği bir ortamda bile, bütün siyaset insanlarını bir araya getirebilecek çok önemli bir insanı kaybettik. Zarafet, centilmenlik ve rakiplerine saygı duymak, hak yememek, hakkını yedirmemek neydi, Süleyman Ağabey'den öğrendik. Şeref'iyle oynamayı, Hakkı'yla kazanmayı bize o öğretti. Bu stadı bitirerek ona layık olmaya çalışacağız. Süleyman Ağabey, 'Bazılarını bir zaman aldatabilirsiniz, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz ama herkesi her zaman aldatamazsınız' sözünü çok severdi. Süleyman Ağabey bizi hiç aldatmadı" dedi. Taraftarlar, "Seba koysana, Seba koysana, stadın adını Seba koysana" tezahüratına başlayınca Fikret Orman, "Başımız sağ olsun" diyerek konuşmasını bitirdi.


'KEŞKE BİRLİKTE ÇALIŞABİLSEYDİK'

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Süleyman Seba için "Hizmetlerinin örnek alınması gereken bir insan. Keşke böyle değerli bir başkanla aynı dönemde çalışsaydık. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ise, "Seba tüm başkanlara örnek teşkil ediyor. Gönül ne kadar büyük olursa içine sığdırılan malzemede çok oluyor" diye konuştu.

AYAKLARI HEP SAĞLAM BASTI

Süleyman Seba döneminde Beşiktaş'ta 6.5 yıl görev yapan ve üst üste 3 lig şampiyonluğu yaşayan Gordon Milne de cenazedeydi. Bir hayli üzgün olduğu gözlenen Milne duygularını şöyle dile getirdi: "Takım kazandığında sevinirdi ama kaybettiğimizde umudunu kaybetmezdi. Futbolu çok iyi bildiği için benimle her zaman çok iyi diyaloglar kurdu. Duygularını çok belli etmezdi. Şampiyonluk kazandığımızda mutlu olurdu ama ayakları yere sağlam basardı. Zor günlerde de hep ayakları yere basan bir duruş sergiledi. İyi bir insanı kaybettik. Türk futbolunun başı sağolsun."

G.SARAY'DAN DUYGUSAL VEDA MESAJI


Galatasaray Kulübü, Seba için duygu yüklü bir mesaj yayınladı. İşte o ifadeler: "Bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah-beyaz film gibi biraz. Hüzünlü sonbahar kapısından çıkmak gibi aydınlığa biraz" Süleyman Seba yıllar önce bir Galatasaraylı'nın kaleminden çıkıp, Beşiktaşlılar'ın yüreğine dokunan şarkıdaki gibi hüzünlü bir sonbahara yaklaşırken, kartal kanatlarında sonsuzluğa uçtu. Bize kanatlarının gölgesinde vefayı, dostluğu, sadakati, centilmenliği ve tevazuyu miras bırakarak. Sarı-kırmızı renklere gönül veren milyonlar, o gönül adamını unutmayacak. O siyah-beyaz aşk hikayesi hepimizin hatıralarında yaşayacak. Beşiktaş'ın ve Türk sporunun başı sağ olsun.

DEMİRÖREN: ONUN İLKELERİ İLE BERABERLİĞİ SAĞLARIZ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, sözlerine "Türk sporunun başı sağ olsun" diye başlarken şunları söyledi: "Onun ilkelerine, felsefesine bakarak hareket ettiğimiz zaman Türk futbolunun ihtiyacı olan birlik ve beraberliği sağlarız."

İLHAN CAVCAV CENAZE ARABASINDA

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Seba'yı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Vodafone Arena'daki törenden Dolmabahçe Cami'sine kadar olan bölümü yürümekte zorlanan Cavcav, cenaze arabasına binerek camiye ulaştı.

NE DEDİLER?

BÜLENT ARINÇ
Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, F.Bahçelisi ve Anadolu'daki insanlar böyle güzel bir başkanın vedasından üzgünler. Onun hayatının örnek olacak vasıflarının bütün kulüp başkanlarına örnek olmasını diliyorum.

SERGEN YALÇIN
Babamı kaybetmiş gibiyim. Süleyman abiyle birlikte büyüdüm. Onu babamız gibi görüyorduk. Saygı duyduğumuz değerli bir insandı. Artık sözün bittiği yerdeyiz.

FEYYAZ UÇAR
Bizim için futbolun anlamıydı. Sesini her zaman bize yükseltirdi ama bizim ona sevgimiz hiç eksilmedi. Ona yazdığım veda mektubunu çok beğenmiş birlikte kahvaltı yapıp ellerinden öptüm.

ALİ GÜLTİKEN
Seba demek Beşiktaş Kulübü demektir. Gözümüzü onunla açtık. Çok büyük konuşmayı sevmez ama konuştuğunda anlayabilene çok şey söylerdi.

AHMET DURSUN
Transfer görüşmesinde bana gösterdiği samimiyetten etkilenmiştim. Boş mukaveleye imza atıp çıktım. Sonra 'Ahmet Dursun, Seba gitsin' tezahüratları oldu. Bana 'Senin yüzünden gittik ya" diye espri yapardı. Ben de itiraz ederdim "Neden gittim o zaman peki" derdi. Başımız sağ olsun.

ERTUĞRUL SAĞLAM
O sadece Beşiktaş'ın değil ülkenin başkanıydı. Bir şey söylediğinde herkes itaat ederdi. Seba başkanlıkta olsa Türk futbolunda yaşanan sıkıntılar yaşanmazdı. Böyle insanların kıymetini kaybedince anlıyoruz.

ÖNDER ÖZEN
Lefter öldüğünde Metin Oktay'a atıfta bulunularak taraftarlar 'Cennet artık çift forvet' demişlerdi. Şimdi Seba'nın gidişiyle cennet tam kadro.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seba koysana Seba koysana stadın adını Seba koysana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN