Galatasaray'dan şok karar

Giriş Tarihi: 18.9.2014 17:37 Güncelleme Tarihi: 18.9.2014 20:17

Galatasaray Yönetim Kurulu Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı. Genel Kurul Ekim ayında gerçekleştirilecek.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu, 18-25 Ekim tarihlerinde erken seçim kararı aldı! Ünal Aysal yaptığı açıklamada, "Yeniden aday olma konusunda henüz karar vermedim. Dostlarıma ve aileme danışacağım" ifadelerini kullandı.

Galatasaray; 18 Ekim'de Fenerbahçe ile TT Arena'da, 22 Ekim'de ise B.Dortmund ile mücadele edecek. Belki de bu maçların sonucu sarı-kırmızılı camianın kaderini çizecek.

GALATASARAY YÖNETİMİ GÖREVİ BIRAKTI


Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Galatasaray yönetimleri her zaman Galatasaray camiasının güven ve desteği ile ayakta durmuştur. 17 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Divan Kurulu camiamızın Yönetim Kurulumuza güveni konusunda bazı hoşnutsuzluk ve endişeler olduğunu göstermiştir. Galatasaray çok önemli bir mücadele içindedir. Bu mücadelenin layıkıyla yürütülebilmesi için arkasında tüm camianın güveni olduğu konusunda en ufak bir şüphe bulunmayan bir yönetime ihtiyaç vardır.

Bu anlayışla Başkanımız ve Yönetim Kurulu en kısa sürede Kulübümüzü seçimli Genel Kurul'a çağırma kararı almıştır. Bu karar uyarınca Başkanımız ve aşağıda adı bulunan Yönetim Kurulu üyeleri 18 Eylül 2014 itibarı ile görevlerinden ayrılacak ve Tüzüğümüzün 92. ve 93. Maddeleri mucibince bir ay içinde tüm kurullar için yeniden seçim yapılacaktır. Mezkûr maddeler uyarınca Genel Kurul 18 Ekim 2014'te, eğer o tarihte yeterli çoğunluk sağlanamazsa 25 Ekim 2014'te toplantısını yapacaktır. Yönetim Kurulu yine Tüzük gereği bu tarihlere kadar görevinin başında kalacak ve şimdiye kadar gösterdiği ciddiyetle son dakikaya kadar Galatasaray'ın haklarını savunacak ve en ufak bir yönetim boşluğuna mahal vermeyecektir."

GALATASARAY YÖNETİM KURULU

Ünal Aysal, Özkan Olcay, Ümüt Özdemir, Candan Erçetin, Adnan Nas, Mete İkiz, Şükrü Ergün, Aka Gündüz Özdemir, Mehmet Cibara, Emir Sarıgül, Ahmet Ocaklı Yüce, Mehmet İpekdokuyan, Mehmet Karlı, Ebru Köksal
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan şok karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN