Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geri vites yapmadı

Bir gün önce Divan Toplantısı'nda istediği desteği alamayan ve "Ben asla geri vites yapmam" diyen G.Saray Başkanı Aysal seçim kararı aldı. Olağanüstü kurul 25 Ekim'de. Başkan Aysal aday olacak ve ekibi yenileyecek

Giriş Tarihi: 19.9.2014
Ve Galatasaray'da seçim kararı alındı. TT Arena'da öğleden sonra toplanan sarı kırmızılı yönetim, Ekim ayında olağanüstü genel kurul toplantısı yapma kararı aldı. Genel kurul 18 Ekim'de toplanacak. Çoğunluk sağlanamazsa seçim 25 Ekim'de yapılacak. Başkan Ünal Aysal'ın seçimde aday olup ekibini yenilemesi bekleniyor. Başkan Aysal bırakmazsa, şimdiki kadrodan Ebru Köksal, Mete İkiz, Ümit Özdemir, Mehmet Cibara ve Emir Sarıgül'ün yeni kurulacak yönetimde de listede olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

PEKİ BU SÜRECE NASIL GELİNDİ
1. Mayıs 2011'de rekor oyla başkanlığa seçilen Ünal Aysal, görev süresinin ikinci senesinde ilginç bir hamle yapmış ve Olağanüstü Seçim kararı almıştı.

2. Ali Dürüst , Adnan Öztürk ve Abdurrahim Albayrak'la yollarını ayıran Ünal Aysal, görev süresi boyunca yeni yönetiminden umduğunu bulamadı.

3. Fitili Sedat Doğan'ın istifası ateşledi. Genel sekreterliğin Adnan Nas'a, kulüp sözcülüğünün Şükrü Ergün'e verilmesine bozulan Sedat Doğan, yönetimde geri plana itildiğini düşünerek istifa etti. Başkan bu istifayı kabul etti.

4. Salı günleri Arena'da yapılan haftalık yönetim kurulu toplantılarına yöneticilerin çoğu katılmamaya başladı. 15 isimden 5 kişi toplantıya geldi. Ve Aysal çileden çıktı.

5. Başkan Ünal Aysal da geçen hafta kızının düğününe yönetimden kimseyi davet etmedi ve bir anlamda tepkisini gösterdi.

6. Aysal dün de yoğun ikna çabalarına rağmen Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı.

'AYSAL YÖNETİMİ SİLDİ' HABERİ!..
14 Eylül'de manşete taşıdığımız "Aysal yönetimi sildi" haberi dün fiili olarak gerçekleşti. Yönetici arkadaşlarından memnun olmayan Ünal Aysal, Olağanüstü Genel Kurul kararı ald

GS TV KULİS YAPTI!
Ünal Aysal'ın sarı-kırmızılı kulüpteki geleceğinin şekillendiği günde GS TV boş durmadı! Aysal döneminde futbol ve basketbolda kazanılan kupalar, elde edilen şampiyonluklar gün boyunca GS TV'de yayınlandı ve başkan Aysal'ın başarıları taraftara hatırlatıldı.

6 YÖNETİCİ KATILMADI
" Tamam mı devam mı" şeklindeki Yönetim Kurulu toplantısına 6 yönetici katılmadı. İkinci Başkan Özkan Olcay, kulüp sözcüsü Şükrü Ergün, Sedat Doğan, Necati Demirkol, Aka Gündüz Özdemir ve Ahmet Ocaklı, Arena'ya gelmedi. Ergün'ün yurt dışında, Demirkol'un da özel bir işi olduğu için toplantıya katılmadığı öğrenildi.

TARAFTAR: BIRAKMASIN
Olağanüstü Divan Kurulu'nda istifa sinyali veren Ünal Aysal'a taraftarı sahip çıktı. Forumlardaki ortak görüş Ünal Aysal'ın başarılı olduğu ve yönetimini yenilemesi gerektiği... Taraftarın gönlünden geçen Ali Dürüst'ün geri dönmesi ve Haldun Üstünel'in futbol şubesinin başına geçmesi...

'AİLEME SORACAĞIM'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal toplantı sonrası aday olup olmayacağı konusunda, "Ben daha bir karar vermedim. Bu konu çok önemli.. Şimdi önce kafamı dinleyeceğim sonra aday olup olmayacağımı aileme ve dostlarıma danışacağım" ifadesini kullandı.

BİR GÖRÜŞ

LEVENT TÜZEMEN

Galatasaray'da başkan ne derse o olur!
Üretemeyen, tüketen, huzur vermeyen bir yönetim kadrosuyla başkan Ünal Aysal yola devam etmeyerek doğru yaptı. İlk yönetimindeki yöneticiler G.Saray etiğini bilen insanlardı ve o kişiler için yöneticilik tarzı "Konu G.Saray'sa gerisi teferruattır" şeklindeydi. Deneyimli, tecrübeli isimler eleştiriden hoşlanmayan başkan Aysal'a aldığı bazı kararlarda karşı çıktılar. Ancak sorunların nedeni olmadılar, çözümü için uğraş verdiler. Aysal, ilk döneminde sorunlarla boğuşmadı, arkasını dönüp sıkıntılı işlerle uğraşmadı. Yönetimden ayrılan isimler, G.Saray'ın sorunlarında 'katalizör' görevini üstlenerek başkan Aysal'ı rahatlattılar. Mülayim isimlerden oluşan ikinci Aysal yönetimi, takım olamadı. Bu olumsuzluk G.Saray Futbol Takımı'na da yansıdı. Uyumsuz ve geçimsiz yöneticiler Aysal'a destek değil ayak bağı oldular. Kendi içlerinde yaşadıkları kavgalarla G.Saray'ı medyaya malzeme yaptılar. Terim ve TFF ile yaşanan kavgalar, deneyimli yöneticiler olsaydı yaşanmazdı. Uyumsuz, sevgisiz, etkisiz ve sorumsuz yöneticilerden kurtulmakta başkan Aysal bence geç kaldı. Keşke seçim Ağustos'ta yapılsaydı. Yine de geç ama doğru oldu. Başkan Aysal'a rakip çıkacağını düşünmüyorum. Ancak Aysal'ın kuracağı yönetim, gerektiğinde kendisini eleştirecek isimlerden oluşmalı. Sonuçta eleştiriler yapılır ama G.Saray'da en son sözü başkan söyler. Çünkü G.Saray'da başkan ne derse o olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geri vites yapmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN