Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dürüst' itiraf: Bırakıyorum

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Yeniden aday olup olmayacağını bugün açıklayacak Aysal, 3 saatlik görüşmede Ali Dürüst'ün"Devam et" telkinine rağmen başkanlığı bırakacağını söyledi

Dün öğle saatlerinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, "Birkaç görüşme yapmam gerek" diyerek nihai kararını duyurmayan Ünal Aysal, akşama doğru sürpriz bir isimle bir araya geldi. Aysal, sahibi olduğu Les Ottomans Hotel'de eski yönetici Ali Dürüst'le gizlice buluştu. Bu gelişme, "Aysal, Dürüst'ü yeni yönetime girmesi için ikna edecek ve başkanlığa adaylığını açıklayacak" şeklinde yorumlandı ama SABAH üç saat süren görüşmenin perde arkasına ulaştı.

Ailem de 'bırak ' dedi
İlk yönetiminde ikinci başkanlık görevini üstlenen Ali Dürüst'e içini döken Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Alp Bey (Yalman) adaylığını resmen açıkladı. Galatasaray'ın bana ihtiyacı kalmadığını düşünüyorum. Şayet benim devam etmemi isteselerdi, kimse aday olmazdı" dedi. Ali Dürüst ise "Ama bu ortama sen zemin hazırladın başkan" cevabını vererek geçen sene erken seçim kararı alarak yönetimini değiştiren Ünal Aysal'ı eleştirdi. Ali Dürüst son sözünü, "Başkanlığa devam etmen gerek" diyerek söyledi. Bunun üzerine Ünal Aysal'ın eski yol arkadaşına cevabı şu oldu: "Bırakacağım. Ailem ve dostlarım da zaten devam etmemi istemiyorlar."

Hizmete devam edeceğim

Balıkesirspor yenilgisinden sonra Pazartesi günü soluğu Florya'da alan, Cesare Prandelli'nin yanı sıra Selçuk İnan-Burak Yılmaz ikilisiyle özel olarak görüşen ve moral vererek dördüncü yıldızı kendisi için değil Galatasaray için almalarını isteyen Ünal Aysal, dün de yönetim kurulu toplantısına katıldı. Burada yönetici arkadaşlarına yöneelik duygusal bir konuşma yapan Aysal, "Ben geçmişte de dışarıdan Galatasaray'a hep destek verdim. Bundan sonraki süreçte de Galatasaray'ın başkanı olsam da olmasam da bu kulübe hizmet etmeye devam edeceğim. Son kararımı yarın (bugün) vereceğim" diyerek yönetim kurulu toplantısında da ayrılık sinyali verdi.

Aysal bugün TRT'de

Ünal Aysal, bugün saat 22.30'da TRTde yayınlanacak Stadyum programına konuk olacak ve başkanlığa adaylığıyla ilgili son kararını açıklayacak. SABAH'a adaylığıyla ilgili kısa ama öz bir değerlendirmede bulunan Aysal, "Önemli olan Galatasarayımıza alınacak kararın ve yeni yönetimin faydalı olması… Her zaman bu tip değişiklikler yeni bir enerji kaynağıdır" dedi.

Faruk Süren nabız yokluyor

Başkan Ünal Aysal'ın adaylık için vereceği karar merakla beklenirken, suskunluğunu koruyan eski başkan Faruk Süren'in de Aysal'ın durumuna göre hareket edeceği öğrenildi. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak gibi Ünal Aysal'ın ilk yönetiminde yer alan ancak olağanüstü seçim sonrasında Aysal ile yolları ayrılan isimlerin nabzını yoklamaya başlayan Faruk Süren karar aşamasında

Özdoğan iddiası

Faruk Süren ve Özhan Canaydın başkanlığı döneminde yöneticilik yapan Profesör Ahmet Özdoğan da kongreye doğru görüşmelerini sürdürüyor. Özdoğan'ın başkan Ünal Aysal'ın bugün "Adayım" demesi durumunda Turgay Kıran, Adnan Öztürk ve Cemal Özgörkey gibi camianın önde gelen isimleri ile bir araya gelerek Aysal'a karşı ekip oluşturması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dürüst' itiraf: Bırakıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN