Mösyö kızdı bu işe!

UEFA'nın bugünkü toplantısı için Pera Palas Oteli'nde kalması beklenen Michel Platini'ye Trabzonsporlular bir sürpriz hazırladı. Bunu duyan ve huzursuz olan UEFA Başkanı, hemen programını değiştirip İstanbul seyahatini iptal etti

Giriş Tarihi: 30.9.2014
İstanbul'da bugün gerçekleştirilecek ve Avrupa genelinde yapılması planlanan 7 toplantıdan biri olan UEFA Üst Düzey Yürütme Programı için Trabzonsporlular özel bir hazırlık yaptı. Şike sürecinin ardından başlayan Temiz Futbol eylemlerini organize eden ekip, UEFA Başkanı Michel Platini'nin konaklayacağı oteli öğrenerek Pera Palas Otel'den rezervasyon yaptırdı. Otelde kalacak UEFA'nın üst düzey yöneticilerinin odalarına bırakmak için özel bir broşür hazırlayan eylemcilerin planlarını yetkili isimler öğrenince işin seyri değişti. Platini'nin gelişmelerden huzursuz olarak İstanbul seyahatini iptal ettiği ve toplantıya gelmeme kararı aldığı iddia edildi. UEFA Medya Servisi de Platini ile birlikte Genel Sekreter Gianni Infantino ve Avrupa büyük futbol ülkelerinin (İngiltere, İspanya, Fransa, Hollanda, Almanya, İtalya, Portekiz) temsilcilerinin toplantıya katılmayacağını açıkladı. Trabzonsporlular yine de bugün otelin önünde eylem yapacak.

İŞTE PLATİNİ'YE MEKTUP
Türk Fair-Play Platformu, Michel Platini'ye yönelik şu mektubu kaleme aldı: "Sayın Platini, yaklaşık 130 haftadır Türkiye'de dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren Türk Fair- Play Platformu sizi karşılamak ve otelinize kadar eşlik etmek istiyor. Bir sorun olur mu?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mösyö kızdı bu işe!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN