Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İlahi adalet lazım"

Giriş Tarihi: 22.10.2014 09:22 Güncelleme Tarihi: 22.10.2014 10:10
İlahi adalet lazım
Cüneyt Çakır ve yardımcılarının en büyük hatası taç çizgisini geçen ve golle sonuçlanan topu görmemeleriydi. Ama Galatasaray'ın da böyle kolay bir gol yemesi garipti.
Dışarıdan dönen topu sahadaki 6 hakemin 6'sının da görmesi lazım. Fenerbahçe kalesinin arkasında duran hakem dahil... Çünkü o kadar dışarıdaydı top...
Benim orada üzüntüm; Hasan Ali Kaldırım adına... Topun dışarıda olduğunu gördü, durdu, kafayı kaldırıp hakeme baktı. Hakemin tacı vermediğini görünce, yeniden vites değiştirip, devam etti. Ona itirazım var.
İkinci olarak da Chedjou'ya itirazım var. Chedjou bu hataları hep yapıyor. Hasan Ali Kaldırım o topu nizami de alabilirdi. Maçın bitmesine saniyeler kalmış, o tacı Fenerbahçe atsa ne olacak, sen atsan ne olacak! Öyle bir risk göze alınır mı? Rakibin önünü kesmeye uğraşıyor ki top yavaş yavaş taca çıksın!
Galatasaray'ın bu yüzden yediği golün haddi hesabı yok. Semih ve Chedjou'nun, 'auta çıksın' diye bekledikleri toplardan... Galatasaray böyle kaç tane gol yedi; rakibe kaç tane pozisyon verdi. Orada Chedjou'yu kurtaran tek şey; topun dışarıya çıkmış olması... Kaldı ki top dışarıya çıksa dahi hakem taç kararı vermeden, senin oyunu bırakma hakkın yok.
Hasan Ali topu almış gidiyor, Chedjou onu takip edeceğine hakeme bakıyor! Futbolda böyle bir şey yok. Senin işin topu takip etmek; Hakem düdüğü, çalar çalmaz.
Maçın ardından gazetelere baktım; o gece Maraton'u da seyrettim. Pozisyonun analizini yapan bir kişi yok. Top dışarıya çıktı ya dünyanın sonu o... 'Vay efendim hakemler nasıl görmedi!' Görmediyse görmedi; önemli olan Chedjou ne yapıyor!
Maç 1-1 olsaydı, Hasan Ali Kaldırım da çizginin dışından değil de çizgiden dönüp gitse ve golü atsa ne olacaktı! Sneijder öyle dedi ya; "Kim ödeyecekti 1-1?" Chedjou mu ödeyecekti o zaman 1-1'i?
Başka bir şey; top santranın gerisinden taç istikametine atıldı. Hasan Ali ile Chedjou bir asır koştular. Çünkü top yavaş yavaş gidiyor. Chedjou da o yavaş giden top 'taca gitsin' diye araya girmeye uğraşıyor!
Bir asır boyu top oraya giderken diğer Galatasaraylı oyuncular ne yapıyor? Golü atan Alper'in yanında bir tane Galatasaraylı oyuncu var mıydı?
Top taca doğru giderken, Alper santradan depar atıp Galatasaray kalesinin önüne kadar gelirken savunmadan bir kişi, 'Hasan Ali o topu çevirebilir' diye düşünüp, Alper'i takip etmez mi? İnanılır gibi değil.
Bir dalgacı stoper 'Galatasaray taç kazansın' diye orada topu kaptırıyor, o topun kaptırılması ihtimalini Galatasaray'da hiç kimse hesaba katmıyor, Alper bomboş kalenin önüne gidiyor, yanında bir tane Galatasaraylı yok! Böyle bir şey olur mu? Bir Galatasaray-Fenerbahçe maçında bu kadar rahat gol atıldığını gördün mü?

ARKADAŞINA GÖNDER
"İlahi adalet lazım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN