Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 28.11.2014 09:20
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Soyunma odasını basma konusu inada binince Türkiye Futbol Federasyonu, hakemlere bu konuda geniş yetkiler verdi. Hakemler, herhangi bir müdahale olması halinde maçı tatil edebilecek. Bu yetki, Yıldırım başta yöneticileri, futbolcuları durdurabilir mi? Bu karar ne kadar önleyici olur, ne kadar uygulanabilir?

Diyelim ki bu yönetmelik yok. Aziz Yıldırım, hakem odasını bastı ve hakem ikinci yarıya çıkmadı. Ne olacak? Maç tatil edilecek ve federasyon toplanacak. Hakem raporuna bakılacak. Hakem, 'Aziz Yıldırım odayı bastı. Tehdit etti. Ben de maça çıkmadım' diye yazacak ve Fenerbahçe hükmen mağlup edilecek!

Şimdi bu madde var; Aziz Yıldırım odayı bastı, hakemi tehdit etti, hakem maça çıkmadı. Ne olacak; yine federasyon toplanacak, bu sefer başka bir maddeyi göstererek yine Fenerbahçe hükmen mağlup ilan edilecek. Yani ortada değişen bir şey yok.
Hakemlerde zaten olan bir yetkiyi, Aziz Yıldırım'a 'cevap olsun' diye yazdılar. O kadar!..

Bu Fenerbahçe medyası böyleyken, hakem, Aziz Yıldırım 'odayı bastı' diye sahaya çıkmıyorum diyebilir mi? Diyelim sezonun son maçı, Fenerbahçe'yi hükmen mağlup edip de şampiyonluktan düşürebilir mi? Hakemlik hayatı biter. 5 bin 750 liralar biter.
Onun için Yıldırım Demirören federasyonunun asıl işinin Aziz Yıldırım'a cevap vermek olduğu ortada...
Eğer federasyonsan, eğer bu kadar kolay yönetmelik değiştirebiliyorsan Aziz Yıldırım'a şöyle cevap verilir: 'Senede 100 günden fazla ceza alan kişinin başkanlığı ve yöneticiliği düşer.'

Hadi bakalım Aziz Yıldırım cart curt konuşsun, oda bassın. Bir göreyim. 60 cezası var, 45 daha aldı, 105... Bitti... 45 gün ceza daha aldığı gün başkanlığı düşer.
Esas alınması gereken kararı alamıyoruz biz...

Özge AYDIN / SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN