Metin Oktay'ın varisinden Sabah'a özel açıklamalar

Bir dönem attığı gollerle Metin Oktay’ın varisi olarak gösterilen Mustafa Kocabey, 17 yaşında geldiği Galatasaray’dan koparılışının bilinmeyenlerini Bahadır Çetinkaya’ya anlattı. Kocabey, sarı-kırmızılı takımdan gönderilmesinde payı olduğuna inandığı Hakan Şükür ve Arif Erdem için “Ahirette hesaplaşacağız. Hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 28.1.2015 23:54 Güncelleme Tarihi: 29.1.2015 02:22
Metin Oktay'ın varisinden Sabah'a özel açıklamalar

Bildiğim kadarıyla Metin Oktay senin için "Benden sonra Mustafa'yı izleyeceksiniz. Benim veliahtımdır. Yeter ki arkasında durulsun. Kollansın" diyor. Bu veliaht Galatasaray'da fazla kalamadı. Erken ayrıldı. Ne oldu bu veliahta? Nazar mı değdi?!


Öncelikle Metin Oktay ile tanışma fırsatını bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendisi rahmetli olduktan sonra Salih Bulgurlu hocam vardı, devamlı bana söylerdi, 'Biz rahmetli Metin Oktay'la birlikte devamlı seni idmanlarda izlemeye gelirdik. Senin bundan haberin olmazdı. Çalıların arkasında gizlice izlerdik seni. Bana hep senden bahsediyor ve bu çocuğun arkasında duralım diyordu' diye anlatmıştı. Böyle bir efsanenin övgüsünü alabilmek benim için gurur verici. Gelelim 'Veliahta ne oldu?' sorusuna... 17 yaşımdaydım. Galatasaray'da top koşturmaya başlamıştım. 20 yaşıma basmıştım ve o dönemlerde Galatasaray Saffet Sancaklı'yı takıma kazandırmayı çok istiyordu. Benimle Saffet'i takas olarak kullandı kulüp. Ben kiralık olarak gideceğimi düşünürken meğer tamamen bonservisimi vermişlerdi.Sen gitmek istedin mi peki? Çünkü G.Saray'da top oynuyorsun ve goller atıyorsun gitmek istemiş olamazsın.

Tabii ki gitmek istemedim ama ben Galatasaray kulübünün verdiği bir karara saygısızlık yapmak istemedim sadece. Hatta dönemin Futbol Şube Sorumlusu Adnan Polat beni otobüste hüngür hüngür ağladığımı görmüştür. Ve o zamanlarda Adnan Polat'ın bana bir sözü vardır.

Sanırım o sözü ben de biliyorum. Adnan Polat Futbol Şube Sorumlusu iken sana 'Bekle Mustafa seni takıma tekrar geri alacağım' demiş ve sen de bir röportajında 'Hala bekliyorum' demişsin galiba...

Ben sadece futbol hayatımda değil günlük yaşantımda da hep sözlere göre hareket ettim. Adnan Polat'ın bir sözü vardı. Bu söz dediğiniz gibi, 'Bekle Mustafa seni takıma tekrar geri alacağım' olmuştur. Ben de bu söze göre hareket ettim. Gitmeme konusunda ısrar etmedim. Gidişte Galatasaray'a 1 yıl sonra geri döneceğimi düşünüyordum. İstesem gitmezdim ama G.Saray kulübüne yöneticilere saygısılzlık yapmak istemedim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Metin Oktay'ın varisinden Sabah'a özel açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN