Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıskançlıktan çatlıyorlar

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Kıskançlıktan çatlıyorlar

Beşiktaş Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, siyahbeyazlı kulübün net borcunu 926 milyon lira olarak açıkladı. Beşiktaş'ın toplam borcunun 1 milyar 117 milyon 762 bin lira, alacağının ise 191 milyon 167 bin olduğu belirtildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kendisi ve yönetime yönelik eleştirilere sert cevap verdi

Beşiktaş'ın dün gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı'nda Fikret Orman rüzgarı esti. Stat konusunda esas sıkıntının çatının monte edilmesi olduğunu belirten Orman, "Diğerleri sıkıntılı işler değil. Çok kişinin emeği var orada. Bu stat bitmeye başladığı için kıskançlıktan çatlıyorlar. İcraat yeridir burası, çene yeri değil. Arkadan konuşmaları aciz insanlar yapar. Aday olmak isteyenlere söylüyorum: Kim adaysa çıksın açıklasın. Gelsinler projelerini göstersinler" dedi. Orman şöyle devam etti: "Bizim yönetimimiz itibar yönetimidir. Geldiğimizden beri 237 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yaptık. Yeni anlaşmamız da 21.5 milyon dolar. 'Vodafone'dan parayı alıp kullandı' diyorlar. Vodafone'dan bugüne kadar stat için sadece 10 milyon dolar aldık. Stadımız açıldıktan sonra gelirlerimiz 83 milyon dolara çıkacak."

Cahiller bilmeden konuşuyor

Stata yapılan yatırım hakkında bilgi veren Fikret Orman, bunun inşaat sona erdiğinde belli olacağını dile getirdi. Vodafone Arena'nın normal bir stat olmadığını belirten Orman, "Burada bir anıt eser yapılıyor. Sadece çatıya 16.7 milyon Euro harcanıyor. Yarı fiyatına da yapardık ama o zaman kapasite 20-25 bine inerdi. Cahiller bilmeden konuşuyor. Orada bir konteynır var, benim çalışma alanım orası. Hani altyapının daha önce çalıştığı konteynırlardan. Şimdi 'Başkan konteynırda çalışıyor mu' diyeceğiz, bir de bunlarla muhatap oluyoruz. İnşaat bitişi için tarih vermek istiyorum, verince başka yerlere çekiyorlar" diye konuştu.

'Sat, al' dönemi başladı


Orman, göreve geldiklerinden bu yana 41 milyon Euro bonservis bedeli harcayıp, 21 milyon Euro bonservis geliri elde ettiklerini söyledi

Fikret Orman'ın diğer açıklamaları şöyle: "Bizim maçlara gitmediğimizi söylüyorlar. Evet gitmiyoruz çünkü yurt dışında maç izlemeye gidiyoruz. Sizler sıcak yerlerde maç izlerken bizler soğuk ülkelere gidip maç izliyoruz ki ilgilendiğimiz oyuncuları kimse anlamasın. Bizim yönetime geldiğimiz takımla şu anki takım değeri ortadadır. Beşiktaş, şu an liderdir ve yine statsız olarak oynadığımız halde liderdir. Allah bize yeni stadımızda kupayı kaldırmayı nasip etsin. Bizim için 'hep al, hep al' dönemi bitmiştir. Artık 'sat, al' dönemi başlamıştır. Bundan sonra 2 oyuncu satarken 3 oyuncu alacağız. Geçtiğimiz sene 18 milyon Euro transfer geliri elde ettik. Göreve geldiğimiz günden beri de toplam 41 milyon Euro bonservis bedeli harcayıp, 21 milyon Euro bonservis geliri elde etmişiz."

Kulübün borcu 926 milyon lira

Beşiktaş Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, siyahbeyazlı kulübün net borcunu 926 milyon lira olarak açıkladı. Beşiktaş'ın toplam borcunun 1 milyar 117 milyon 762 bin lira, alacağının ise 191 milyon 167 bin olduğu belirtildi.

Üyelik şartları ağırlaşacak

"Kimse Beşiktaş başkanına ve yönetimine hakaret edemez. Genel kurula gelip de 'saçını taramasını bilmeyen yönetici var' diyenler oldu. Bin 200 lira olan üyelik aidatını çok yukarılara çekeceğiz. Rakiplerimiz kongre üyeliği için 10 bin, 20 bin lira alıyor ve bunu verecek üyeleri buluyor. Biz de bu rakamlara ulaşırız. Disiplin şartları da ağırlaştırılacak."

Önce koştu, sonra konuştu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün önce Vodafone 37'nci İstanbul Maratonu'nun halk koşusu etkinliğine katıldı ardından ayağının tozuyla Divan Kurulu'nda çarpıcı açıklamalar yaptı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıskançlıktan çatlıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN