Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF'den kıyıma radikal önlemler

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın, Yılmaz Vural ile yollarını 6 günde ayırması Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği Vakfı'nı da harekete geçirdi. TFF'den yapılan açıklamada "Liglerimizde yer alan kulüplerimizin bir sezon içerisinde çok sayıda teknik adamla çalışması konusu, TFF'nin 2016 yılı ocak ayında yapacağı ilk yönetim kurulu toplantısının gündemine alınmıştır" denildi.

Giriş Tarihi: 31.12.2015
İŞTE ALINACAK KARARLAR

Teknik adamlar bir sezonda en çok iki kulüple mukavele imzalayacak. (Bu şu anda da geçerli olan mukavele şartı.)
Kulüpler de bundan sonra bir sezonda en fazla iki teknik adamla mukavele imzalayabilecekler.
Teknik adamların sağlık sorunu nedeniyle ayrılması halinde bu sayı artabilecek ancak sağlık sorunu olan teknik adamın bunu heyet raporuyla belgelendirmesi gerekecek.
Kulüp ve teknik adam arasında yapılan bir nüshası da TFF'ye gönderilen mukavelenin şartlarını her iki taraf da yerine getirecek.Kulüp tazminat ödediği gibi, teknik adam da tazminat ödeyecek.
Görevine son verilen teknik adamın tazminatı ödenmeden, karşılıklı mukavele fesih edilmeden başka bir teknik adamla sözleşme imzalanmayacak. Bu konuda kulübe para cezası yaptırımı getirilecek.
Görevine son verilen teknik adam başka bir kulüp ile sözleşme yapana kadar, gönderildiği kulüp bu teknik adamın mukavelede belirttiği aylık ücreti ödeyecek.
Gerek futbolcu, gerek teknik direktörlerin menajerlerinin lisanslarının olup olmadığının, TFF'den onaylanıp onaylanmadığına bakılacak.
Futbolu bırakan futbolcu hemen teknik direktörlüğe başlayamayacak. 3 yıl içinde pro lisans almadığı takdirde teknik direktörlük görevi yapamayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF'den kıyıma radikal önlemler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN