Türkiye'nin en iyi haber sitesi

%60'ı futbola!

Bu yıl çıkması beklenen yasayla birlikte astronomik transfer yapan başkanlar borçlardan sorumlu olacak Kulüpler gelirlerinin yüzde 60'ını futbola harcayabilirken, kalan yüzde 40 ise amatörlere ve altyapıya gidecek

Giriş Tarihi: 6.1.2016
%60'ı futbola!
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Süper Lig kulüplerinin başkanları ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ı bakanlıkta kabul etti. Kabulünde Süper Lig'de yer alan kulüplerin amatör branşlarda faaliyet gösterdiklerini ve yetiştirdikleri sporcuların başarılar elde etmesini istediklerini belirten Kılıç, "Kulüplerin rahatlaması için Maliye Bakanı ile yaptığımız amatör branşlardaki vergi yükünün kaldırılması konusundaki çalışmalara hız veriyoruz. Buradan bu müjdeyi de paylaşmış olalım" dedi. Kulüpler Yasası'nın 2016 yılı içinde çıkacağını da duyuran Kılıç, kulüplerin mali yapılarını bir an önce düzeltmesi gerektiğini belirtti.

İŞTE YASADAKİ ÖNEMLİ MADDELER
SABAH
, haziran ayına kadar çıkması beklenen Yeni Kulüpler Kanunu'nun önemli maddelerine ulaştı. İşte hazırlanan yasada öne çıkan değişiklikler:
Astronomik transferler yapan kulüp başkan ve yöneticileri artık borçlardan sorumlu olacak.
Kulüpler gelirlerinin yüzde 60'nı futbola harcayabilecek.Yüzde 40'nı ise diğer amatör branşlara, altyapılara ve tesislere harcayacak.
Naklen yayın hakkı bundan böyle Kulüpler Birliği Vakfı tarafından kurulacak olan A.Ş.'ye verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
%60'ı futbola!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN