'den 'a tepki: Üyeler konuşurken çok dikkatli olmalı!

Başkanı , sarı-kırmızılı kulübün divan kurulunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 'nu destekleyen ifadeler kullanan üye 'ın açıklamalarına ilişkin, "Galatasaray'ı kimse siyasetin çıkmaz labirentlerine sokmasın." dedi.

Giriş Tarihi: 11.5.2019 16:21 Güncelleme Tarihi: 11.5.2019 18:55
Mustafa Cengiz'den Hayri Kozak'a tepki: Üyeler konuşurken çok dikkatli olmalı!

Kişilerin değişik siyasi görüşleri olabileceğini aktaran Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Biz, tümüne sahip çıkarız ama hiçbirinin ifade yeri Galatasaray'ın resmi kürsüleri değildir. Bu bağlamda o arkadaşımız kendi kişisel görüşlerini beyan etmiştir. Asla ve asla Galatasaray'ın görüşünü, yürüyüşünü bağlamaz. Galatasaray bir bağlamda siyaset üstüdür. Siyasetin dışındadır. Lütfen, istirham ediyorum, Galatasaray'ı kimse siyasetin çıkmaz labirentlerine sokmasın. Biz bir sivil toplum örgütüyüz. Bütün Türkiye'yi temsil ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz'den Hayri Kozak'a tepki

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Galatasaray kürsüsünün, diğer spor kulüplerininki gibi ağır olduğunu ve çok dikkatli davranılması gerektiğini vurgulayarak, "Bizim görevimiz birleştirmek. Ayrıştırmak ve ötekileştirmek değil. Herkese saygı duyuyorum. Üyelerden konuşurken çok dikkatli olmalarını, toplumu ve Galatasaray'ı ayrıştırıcı, birbirine düşürücü sözlerden imtina etmelerini şiddetle rica ediyorum." şeklinde görüş belirtti.

Cengiz, Hayri Kozak'a yaptırım uygulanıp uygulanmayacağıyla ilgili soruyu ise yanıtsız bıraktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Cengiz'den Hayri Kozak'a tepki: Üyeler konuşurken çok dikkatli olmalı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN