: Yüreğimizi yaraladılar

’e verilen ceza sonrasında soluğu kulüp televizyonunun canlı yayınında alan Cengiz, kararın saat 19.05’te yayınlanmasına isyan etti: “Burada kötü niyet olmadığını açıklamanız gerekiyor”

Giriş Tarihi: 6.9.2019
Mustafa Cengiz: Yüreğimizi yaraladılar
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim'e verilen ceza sonrası kulüp televizyonuna çıktı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu: "PFDK cezasının saat 19:05'te açıklaması beni buraya getirdi. TFF herhangi bir kulübün takımı değildir. Burada kötü niyet olmadığını açıklamanız gerekiyor. Bunun, tesadüfle geçiştirilmesi pek mümkün görülmüyor. 19:05 yüreğimizi yaraladı. Bunun soruşturulmasını diliyorum. Sevgili hocamıza 'Organize kötülük derken, belli bir kurumu hedef aldınız mı' dedim. 'Hayır, bize karşı olan tepkilerin giderek daha organize hale gelmesinden bahsettim.' dedi."

YAPMA BAŞKANIM
"Kulüpler Birliği Başkanı olduktan sonra çıkıp Galatasaray'ın son 2 şampiyonluğu lekelidir dediğiniz anda, TFF'ye en ağır hakareti yapmış olursunuz. Sevgili Fikret Orman başkanımdan şunu istiyorum: Deme güzel kardeşim! Bir taç yanlışından yediğin golü şampiyonluk lekelemeye kadar götürme, yapma."

ANLAŞILIR ŞEY DEĞİL
"Galatasaray lehine hata yapan hakemlerin görevine son verdiriyorsunuz. Bu anlaşılır bir şey değil. Siz şu algıyı yaratamazsınız: Galatasaray'ın lehine hata yapanları cezalandırırım, aleyhine hata yapanları onurlandırırım! Bu olmadı."

ONAYLAMIYORUZ
"Silahla hakemi vururum diyenlere 11 gün ceza verdiniz. Ona daha fazla verin demiyorum. Eşitlik ilkesini göz ardı etmeyin. Hocamıza verilen bu cezayı asla onaylamıyoruz. Asla!"SOSYAL MEDYADA 19.05'E TEPKİ
Galatasaray taraftarları sosyal medyadan Terim'e verilen 4 maçlık ceza için Türkiye Futbol Federasyonu ile başkan Nihat Özdemir'i eleştiri yağmuruna tuttu. Sarı-kırmızılılar Twitter'da "#nihatozdemiristifa" etiketini açarken, kararın açıklanma saatinin 19.05 olması iyice çileden çıkardı. Fatih Terim'in kızı Merve Terim, "Cezanın 19.05'de açıklanması da tesadüf değil sanırım. Organize kötülüğün profesyonelleşmiş hali dediği tam da bu!" görüşünü belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Cengiz: Yüreğimizi yaraladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN