- ayrılığı için flaş sözler

Murat Özbostan'ın sorularını yanıtlayan SABAH Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, 'ın 'daki yardımcı antrenörlük görevinden istifa etmesiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Giriş Tarihi: 14.5.2020 ABONE OL
Hasan Şaş - Galatasaray ayrılığı için flaş sözler

"Futbolun başaktörü oyuncular değil mi? TFF olarak oyuncuların görüşlerini öğrenmek için geniş çaplı, bol sorulu bir anket düzenlerdim ben olsam. Anket dışında kulüplerin belirleyeceği yerli ya da yabancı futbolcularla 'Skype' veya 'Zoom Rooms' görüşmesi yapardım."


Murat Özbostan sordu, Levent Tüzemen cevapladı

1- TFF Sağlık Kurulu Üyesi
Mete Düren, "Erteleme dersek kelimeyi doğru kullanmış olmayız çünkü belirlenmiş bir tarih değil ki erteleyelim. Çünkü 12'si, 12-19-26 gibi her hafta sonunu bununla ilgili bir tarih olarak görmek mümkün. İkincisi de hiç oynanmaması yönünde de bir karar çıkabilir" dedi. Bu sözleri nasıl yorumlarsınız?
Mete Düren'in tespitlerini dikkate almak gerekir. TFF Sağlık Kurulu'nun kulüplerin çalışma ortamı için hazırladığı kılavuza kaç kulüp uyabilir? Örneğin alt ligler kılavuzda belirtilen sağlık şartları için yeterli donanıma sahip mi? Alt liglerin oynatılması zor görünüyor. Düren'in vurguladığı "Bir oyuncunun akşam eve gidip, ertesi gün tesislere gelmesiyle negatif çıkan testin bir anlamı kalmıyor" şeklindeki tespite kulak vermek gerekiyor. Yani oyuncu sürekli tesislerde kalacak, dışarıyla bağlantısını koparıp izole olacak. Bu şartlar maçlar başlayıncaya kadar sadece futbolcular için değil tüm çalışanlar için geçerli olacak. Uzun kamp hayatına özellikle evli futbolcuların "Evet" demesinin zor olacağını düşünüyorum. Düren'in "Ligler oynanmayabilir" sözü çok kritik bir saptamadır. Bizim bilmediğimiz bir tehdit mi var? Bence Süper Lig'in kalan 8 haftasının kaderi Koronavirüs'ün gidişatına göre Sağlık Bakanlığı'nın belirleyeceği yol haritasında belli olmalıdır. 12 Haziran bir tarih tespitidir. Bu tarih ileriye dönük değişebilir.

Hasan Şaş'tan ayrılık sonrası ilk paylaşım Hasan Şaş gitti gözler Ümit Davala’da

TFF, SAĞLIK BAKANLIĞI İLE OMUZ OMUZA HAREKET ETMELİ

2--TFF Başkanı olsanız şu dönemde ne gibi kararlar alırdınız?
Önce Sağlık Bakanlığı ile omuz omuza hareket ederim ve sürekli görüşmeler yaparım. Sağlık Kurulu'nun Bilim Kurulu ile ortak hareket etmesini sağlarım. Futbolun her kesiminden görüş alırdım. Futbolun başaktörü oyuncular değil mi? TFF Başkanı olarak oyuncuların görüşlerini öğrenmek için geniş çaplı, bol sorulu bir anket düzenlerim. Anket dışında kulüplerin belirleyeceği yerli ya da yabacı oyuncularla "Skype" veya "Zoom Rooms" görüşmesi yaparım.

GALATASARAY'DA ÜSLUP TARTIŞMASI VAR

3- G.Saray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu TFF'nin 12 Haziran kararını eleştirdi. Kulüp 'Bizim dışımızdakileri ciddiye almayın' dedi. Sarı-kırmızılılarda neler oluyor?
Eşref Hamamcıoğlu'nun Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimine karşı uzun süredir hiç de hoş olmayan bir üslup tartışması var. Hamamcıoğlu farklı bir kimlik içinde nedense kulüp başkanı gibi davranıyor. Hamamcıoğlu'nun cevabı şahsi görüşüdür ve kendisini bağlar.

4- Cengiz'in hastalık sürecinde kendisine camiadan yeterli destek geldi mi?
Herkes Başkan'a acil şifa dileklerini sundu. Dün telefondan sesini duyduğum Başkan Mustafa Cengiz'in ağır bir ameliyat geçirmesine rağmen hasta yatağında kurmayları Albayrak ve Günay ile Galatasaray için kafa yorduklarına tanık oldum.

HASAN ŞAŞ'IN TERİM'LE KONUŞMASI GEREKİYORDU

5-- Terim ekip mi değiştiriyor yoksa ekip dağılıyor mu?
Hasan Şaş'ın hayatında iki vazgeçilmezi vardır; 1- Ailesi ve çocukları.. 2- Galatasaray. Medyada "Hasan Şaş ile Ümit Davala ayrılıyor" haberleri çıktı. Hasan bu haber sonrası yönetimin ve Fatih Terim'in bir yorum yapmamasına alınmış ve istifa kararı almış. Çevresindekiler Hasan'ı istifadan vazgeçirmek için yoğun çaba harcamışlar. Ben Hasan'ın yerinde olsaydım Terim'e gider konuşurdum. Çünkü daha önce istifa ettiğinde Fatih Terim izin vermemişti.

Hasan Şaş'ın istifasında ilginç detay

ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Şaş - Galatasaray ayrılığı için flaş sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA