'dan "yolsuzluk" açıklaması

Giriş Tarihi: 4.4.2012 16:34 Güncelleme Tarihi: 4.4.2012 16:35
Kayserispor yönetimi, bazı futbolcuların satışında yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine, futbolcuların satış rakamlarını açıkladı.

Bazı internet sitelerinde, Kayserispor yönetiminin bazı futbolcuların satışından elde edilen gelirlerde yolsuzluk yaptığı iddialarına yönelik haberler yer aldı. Söz konusu haberlerde, Halil İbrahim Yolcu isimli avukatın, kulüp yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğu, suç duyurusunda bazı futbolcuların transferlerinin ne kadara yapıldığı ve bu rakamların ne kadarının Kayserispor tarafından tahsil edildiği, kulüp kayıtlarına bu rakamların yansıyıp yansımadığının araştırılmasının istendiği belirtildi.
Bu iddialar üzerine Kayserispor yönetimi, kulübün resmi internet sitesinden açıklama yaparak bazı futbolcuların transfer ücretlerini açıkladı.

Kulüp yönetiminin açıklamasında, daha önce de kulüp hakkında benzer iddialar ortaya atıldığını ve bu iddialara yargı önünde gerekli cevapların verildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kulübümüzden satışı yapılan futbolcularımızdan Mehmet Topuz, Gökhan Ünal ve İlhan Parlak'ın satış bedellerinin kayıtlarda gösterilmediği veya eksik gösterildiği yönünde şikayet ve basın yolu ile iftiralara maruz kaldık. Aynı kişiler, daha önce de benzer iftiralar atmış ve yargı önünde gerekli cevapları almışlardı. Kulübümüz, iftiralarda adı geçmeyen oyuncuların da satış bedellerini paylaştık. Kulübümüz tüm kayıtlarını da Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edecektir.''

Açıklamada ayrıca, İlhan Parlak'ın transferinden nakit 1 milyon avro alındığı, Mehmet Topuz'un transferinden 9 milyon avro, Gökhan Ünal'ın transferinden 6 milyon 250 bin avro, Alexander Amısulashvili'nin transferinden 3 milyon avro gelir elde edildiği, Serdar Kesimal'ın 4 milyon 750 bin avroluk transfer ücretinin 2 milyon 750 bin avrosunun tahsil edildiği, 2 milyon avroluk çekin de kulüpte mevcut olduğu bilgilerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayserispor'dan "yolsuzluk" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN