Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 altın kolye

Üçüncü Avrupa şampiyonluğunu Göteborg'da kazanan Nevin Yanıt'ın üç altın madalyası da bir kolye ile birbirine bağlı

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Barcelona 2010 ve Helsinki 2012'de 100 metre engellide Avrupa Şampiyonu, olimpiyat 5'incisi ve son olarak 60 metre engellide Avrupa'nın en iyisi...Göteborg'da düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya ile bir kez daha Türkiye'nin gururu olan Nevin Yanıt'ın da her sporcu gibi bir uğuru var; kolyeleri... 2010'da boynundaki ay-yıldızlı kolye ile Barcelona'da Avrupa'nın zirvesine çıkan Nevin, Helsinki öncesi kolyesini kaybeder. Ancak antrenörü Cüneyt Yüksel'in kızı Ilgın kolyeyi bulup, milli atlete geri verir. Ve Nevin ay-yıldızlı kolyesi ile yine kürsünün ilk basamağına çıkar. Ama sonradan anlaşılır ki, Ilgın harçlıklarını biriktirip Yanıt'ın kaybettiği kolyenin aynısını almıştır. Ve Göteborg öncesi Nevin'in annesi Semire hanım, "Kızım rüyamda gördüm. Sana güneşi simgeleyen kolye alacağım. Boynuna tak. Altın madalya kazanacaksın" der. Yanıt da annesini kırmaz ve çok sevdiği ay-yıldızlı kolyeyi çıkarıp boynuna yenisini takar. Ve annesinin dediği gibi altın madalyayı kazanır.

AVRUPA'NIN EN İYİSİYİM
Nevin Yanıt şu anda pistte ve salonda Avrupa'nın en iyisi olduğunu belirterek, artık tek eksiğinin dünya ve olimpiyat madalyaları olduğunu söyledi. Milli atlet, Ağustos ayında Moskova'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda da altın madalya alacağına inandığını belirterek, "Çünkü inanmazsan başaramazsın. Bu inançla çalışmalarıma başlayacağım. 2016 da Rio'da yapılacak olimpiyatlarda da madalya alıp, eksik halkaları tamamlayacağım" dedi. Mersin'de yapılacak Akdeniz Oyunları'nda da altın madalyayı hedeflediğini söyleyen Yanıt, "Adımın verildiği pistte koşacağım ve mutlaka altın madalya alacağım" ifadesini kullandı.

Uğurlu geldi
Nevin Yanıt yarış öncesi annesinin verdiği kolyeyi taktı ve mutlu sona ulaştı. Annesinin rüyasında gördüğü ve takmasını istediği bu kolye, Nevin Yanıt'a da uğurlu geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 altın kolye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN