Rekor tesis açılış

Giriş Tarihi: 1.11.2013

Cumhuriyet tarihinin en büyük spor yatırımları, Başbakan Erdoğan tarafından açıldı. Hükümetin 789 spor tesisine imza attığını söyleyen Başbakan, "25 yeni stat inşa ediyoruz. Bu statların her biri dev bir spor merkezi olarak tasarlandı" dedi

Hükümet, sporda dev yatırımlara imza atmaya devam ediyor. Dün 46 ilde toplam 213 spor yatırımı düzenlenen muhteşem törenle hizmete girdi. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen törende tesis yapılan beş ile canlı bağlantı yapıldı. Kubat konseriyle başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı Spor Bakanı Suat Kılıç yaptı.

BAŞBAKAN'A SÜRPRİZ

Tesislerin yapımında emeği geçen ustalardan, gençlik spor müdürlerine kadar tüm bireylere teşekkür eden Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağladığı kaynakların kendilerini çalışmaya mecbur kıldığının altını çizdi. Ardından Erdoğan'ın futbol oynadığı dönemdeki takım arkadaşları sahneye davet edilerek Erdoğan'a sürpriz yapıldı. Eski arkadaşlarıyla hasret gideren Erdoğan'ın, bu sürpriz karşısında duygulandığı gözlendi.

5 MİLYAR 250 MİLYON
Kürsüye çıkan Erdoğan, "Açılışta beni en çok duygulandıran Gençlik ve Spor Bakanlığımızın amatör kulüplerimize verdiği destektir. Eski takım arkadaşlarımla bir araya gelmek bize farklı bir duyguyu yaşattı. Türkiye bugün sahip olduğu 4 milyon 750 bin sporcusu ve sayıları her gün artan tesislerle bir altyapı oluşturuyor. Sadece bugün açılışını yaptığımız tesisler bile başlı başına büyük bir hamlenin işaretçisidir. Hükümetimiz 789 spor tesisine imza attı. 25 yeni stat inşa ediyoruz. Bu statların her biri dev bir spor merkezi olarak tasarlandı" dedi. Toplam 5 milyar 250 milyon liralık yatırımın öngörüldüğü projede, dün açılan tesisler için 750 milyon lira harcandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor tesis açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN