Bir ilk olacak

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Bir ilk olacak

İstanbul BŞB Spor AŞ Genel Müdürü Özbayraktar, "Vodafone 36. İstanbul Maratonu yenilikleri ile dünyaca konuşulacak" dedi

Vodafone 36. İstanbul Maratonu'nun hazırlıkları sürerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile 16 Kasım'da koşulacak maraton hakkında konuştuk. Dünyanın önemli spor merkezlerinden biri olmak hedefimizin lokomotifi İstanbul Maratonu. Maratonumuz, IAAF tarafından 2012'de dünyanın sayılı maratonlarının da bulunduğu Altın Kategori'ye alınmıştı. Bizler bu statüyü majör maraton seviyesine taşımak gayretindeyiz. Bugüne kadar 'Dünya üzerindeki emsallerinde olduğu gibi' örneğini vermek yerine artık 'Emsalleri arasında ilk' diyebileceğimiz yeniliklere yer verecek seviyeye geldik. Bu sene İstanbul'un maraton kültürü adına hayata geçireceğimiz bizleri de ziyadesiyle heyecanlandıran yenilikler var. Bunlardan ilki "Gönüllü" çalışmamız. Gönüllü projemiz kapsamında her yaştan, her meslek grubundan 2500 sporseveri organizasyonda görevlendirmeyi hedefliyoruz. İLKLERİMİZDEN biri de 'Yeşil Maraton'. Bu proje ile organizasyonda kullanılan çevre dostu ürünlerin sayısını ve kullanım sahalarını geliştirmek suretiyle maratonumuza farklı bir boyut daha kazandırmayı amaçlıyoruz. Her katılımcının Maraton Fuarı'nda bağış karşılığı alacağı fidanlarla 'Maraton Hatıra Ormanı' oluşturacağız. Maratonu en küçük yaş gruplarına tanıtmak ve yaymak için bu yıldan başlayarak ilköğretim öğrencilerine yönelik maraton ve İstanbul konulu bir resim yarışması düzenlemekteyiz. Maraton Fuarı'nda kabul edeceğimiz sosyal sorumluluk bağışı kayıtlarıyla beraber bu yıl çipli koşularımızda en az 25.000 sporseverin yarışacağını öngörmekteyiz.

YENİLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Bu hedefle organizasyonumuzun parkur hizmetlerinde ve iletişim faaliyetlerinde ciddi iyileştirmeler sağlamaktayız. Parkur hizmetlerimizde bu yıl başlayacak olan yeniliklere kısaca değinmek gerekirse; Start alanında hazırlayacağımız ısınma alanları, halk yürüyüşü bitişi ve parkur boyu düzenleyeceğimiz fan zone'lar, maraton finişinde basın mensupları için yapılacak düzenlemeler gibi birçok alandaki hizmetlerden bahsedebiliriz.

YİNE ÜNLÜ KONUKLARIMIZ VAR
Londra Olimpiyatları üçüncüsü Rus atlet Tatyana Petrova Arkhipova kadınlarda, erkeklerde de Etiyopyalı atlet Bazu Worku bizlerle olacak. Onur konuğu olarak da uzun yıllar maraton dünya rekorunu elinde bulunduran Kenyalı atlet Paul Tergat aramızda olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ilk olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN