Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Geleceği gençler ile inşa edeceğiz'

Giriş Tarihi: 14.12.2014
'Geleceği gençler ile inşa edeceğiz'

Kayak Federasyonu Başkanı Yarar, Türkiye'yi kış turizmi merkezi haline getirirken, gençlere de iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti

Erzurum Winterfest 2014 kapsamında, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen Kayak Sempozyumu'nda konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, "Bir Ekonomik Kalkınma Modeli; Kayak Sporu" başlıklı projeyi ve önümüzdeki dönemde belirledikleri hedefleri paylaştı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda Erol Yarar, projenin temelde iki dayanağı olduğunu; bir yandan sporcu yetiştirilmesi için kulüplerle işbirliği içinde gerekli desteği sağlarken bir yandan da yatırıma odaklanılması gerektiğini vurguladı.

2026'YI ÇOK İSTİYORUZ
Yarar, "Ülkemizin geleceği gençlerimizin elinde... Gençlerimizin de gayretiyle çok daha farklı, umut dolu yarınlara yürümeliyiz. İşte tam da bu nedenle; gençlerimize bu inancı, vizyonu aşılayabilmek için bu görevi kabul ettim. TKF olarak, 12 yılda 48 milyar Euro'luk yatırım ile Türkiye'yi kış turizmi merkezi haline getirip, gençlerimize yeni iş imkanları sunmayı ve 2026 Kış Olimpiyatları'nı ülkemizde düzenlemeyi hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Geleceği gençler ile inşa edeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN