Vodafone Red Famous Cup'ın galibi Matador

Giriş Tarihi: 26.9.2016 14:14
Vodafone Red Famous Cup'ın galibi Matador

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Vodafone Red Famous Cup Yarışları tamamlandı. Vodafone Red Famous Cup’ta genel klasmanda 'Matador' teknesiyle Cüneyt Büyükuçak ve ekibi birinci olurken, IRC 1 kategorisinin galibi Team Özonur oldu.

Bodrum Açıkdeniz Kulübü ve Bodrum Marina Yat Kulübü tarafından Vodafone Red sponsorluğunda bu yıl 11'incisi düzenlenen Vodafone Red Famous Cup Yelken Yarışları 24-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre yelken sporunu ve denizciliği sevdirmek amacıyla düzenlenen Vodafone Red Famous Cup'ta 30 tekne ve 300'e yakın yelkenci yarıştı. Vodafone Red Famous Cup'ta açıkdenizde yarışan tekneler "Vodafone 4.5G" ile anlık takip edilirken, tüm organizasyon www.redfamouscup.com, Facebook ve daha pek çok dijital platform üzerinden canlı yayınlandı. Yarışlar, Vodafone'un gerçekleştirdiği dijital kurgularla 5 milyonu aşkın kişitarafından anlık takip edildi.

YARIŞLARIN 360 VİDEOSU YOUTUBE'DA

Vodafone Red Famous Cup'ta katılımcı ve izleyiciler için başka dijital kolaylıklar da sunuldu. Buna göre, Vodafone makinelerarası iletişim (M2M) teknolojisine dayalı özel bir takip cihazıyla donatılan teknelerin lokasyon, hız, yön, isim ve toplam kat ettiği mesafe gibi performans bilgileri uzaktan anlık olarak tüm 'nin erişimine sunuldu. Ayrıca, her teknede bulunan "Cepte Wi-Fi" kablosuz modem ile yarışçılara yarış boyunca "Vodafone 4.5G" bağlantısıyla her an internete bağlanma imkânı sağlandı.redfamouscup.com sitesinden, organizasyonla ilgili tüm detaylara ulaşmak, teknelere ilişkin istatistikleri ve konum bilgilerini harita üzerinden anlık olarak takip etmek mümkün oldu. Yarışların 360 videosu Vodafone YouTube kanalından izlenebiliyor.

Bugüne kadar yelken dünyasına birçok yeni sporcu kazandıran Famous Cup'ı 5 yıldır destekleme fırsatı elde ettikleri için mutlu olduklarını ve Vodafone Red sponsorluğuyla birlikte son 4 yılda katılımcı sayısının yüzde 20 yükseldiğini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi: "Vodafone Red Famous Cup 11 yıldır Türkiye'nin tanınmış yüzlerini 'yelkenin elçisi' yaparak ülkemizde yelken sporunu ve denizciliği sevdirmek yönünde önemli bir işlev üstlenmiş bulunuyor. Yelken sporu, dijitalleşme vizyonumuzu hayata geçirebildiğimiz, sporda dijitalleşmenin örneklerini sergileyebildiğimiz bir spor platformu olarak bizim için önem taşıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yenilikçi dijital uygulamalarımızla yarışların canlı olarak takibini sağlarken, yarışçılara da deniz üzerinde kesintisiz internet erişimi sunduk. Vodafone Red Famous Cup'ta açıkdenizde yarışan tekneler 'Vodafone 4.5G' ile anlık takip edildi. Yarıştan canlı yayınlar gerçekleştirerek yarışlara olan ilgiyi artırdık ve yarış heyecanının tüm Türkiye tarafından sanki tekne üzerindeymişçesine yaşanmasını sağladık. Ve bu yıl bir rekor kırdık, yelken yarışlarını 5 milyonu aşkın kişi canlı takip etti. Vodafone Türkiye olarak, Dijital Dönüşüm vizyonumuzla yelken sporunu zenginleştirmeye ve sunduğumuz mobil iletişim teknolojileriyle hem sporcuların hem de izleyicilerin dijital deneyimlerini artırmaya devam edeceğiz."

GENEL KLASMANDA "MATADOR" BİRİNCİ OLDU

İki gün boyunca kıyasıya bir mücadeleye sahne olan Vodafone Red Famous Cup'ta genel klasmanda "Matador" teknesiyle Cüneyt Büyükuçak ve ekibi birinci olurken, IRC 1 kategorisinin galibi "Renault Farr Away" teknesiyle Team Özonur oldu. Diğer yandan, IRC 2 kategorisinde "Kum B" teknesiyle Cemre Metin ve ekibi, IRC 3 kategorisinde "Matador" teknesiyle Cüneyt Büyükuçak ve ekibi birinci, IRC 4 kategorisinde ise "Blues 1" teknesiyle Mustafa Söyler ve ekibi birinci oldu. Destek sınıfı kategorisinde de "Smyrna Sailing Fıçı" teknesiyle Zeynep Karadağ ve ekibi birinciliğin sahibi oldu.

EN SOSYAL TEKNE "ARES" OLDU

Vodafone Red Famous Cup heyecanı sosyal medyada da sürdü. Buna göre, teknelerdeki yarışçı ve ünlülerin iki gün boyunca Instagram'da #FamousCup16hashtag'i ile paylaştıkları fotoğraf ve videoların aldığı toplam beğeni sayısına göre "En Sosyal Tekne" Ares olurken, ekibe de Vodafone Smart pro 7 akıllı telefon hediye edildi. Vodafone Red Famous Cup'ta bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen "En Sosyal Tekne" kurgusu ile tüm takipçilerin yarışların bir parçası haline gelmesi sağlandı. "Ares" teknesi tam 60 bin beğeni aldı.

ÜNLÜ İSİMLER RENK KATTI

Vodafone Red Famous Cup bu yıl da sanat, spor ve medya camiasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Hatice Füsun Hattat, Elif Ece Uzun, Pınar Aylin, Sefa Yamak, Tanem Sivar Dirvana, Zeynep Beşerler, Zeynep Mansur, Koray Bilici, Burcu Binici, Fulya Zenginer, Kemal Uçar, Suat Ünal, Bülent Çetinaslan, Uğur Kurul, Yonca Evcimik, Özlem Kaymaz, Billur Kalkavan, Gani Müjde'nin de katıldığı organizasyonda, Türkiye'nin sevilen yüzleri profesyonel sporcularla birlikte yelken açarak 7'den 70'e herkesi yelken yapmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone Red Famous Cup'ın galibi Matador
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN