Haydi , durma koş!

Kıtaları birleştiren Vodafone 41. Maratonu “İstanbul senin, durma koş” sloganıyla bugün koşulacak. Yarışa 140 bin kişinin katılımı bekleniyor

Giriş Tarihi: 3.11.2019

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul'un düzenlediği Vodafone 41. İstanbul Maratonu "İstanbul senin, durma koş" sloganıyla bugün koşulacak. Anadolu yakasından start alıp Avrupa'da son bulacak, dünyada iki kıta arasındaki tek maraton olan organizasyon, maraton (42 Km 195 m.), 15 km koşusu ile 8 km'lik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca tekerlekli sandalye yarışı da devam edecek. Altın maratonlar listesindeki yarışa 106 ülkeden yaklaşık 140 bin kişi katılacak. 37 bin kişi çipli koşularda yer alırken halk koşusuna 100 bin kişi bekleniyor.

İŞTE GÜZERGâH
09.15'teki 15 km koşusunda atletler, köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Karaköy'e ulaşacak. Galata Köprüsü'nden Sirkeci yönüne sapacak sporcular, Yenikapı Miting Alanı karşı caddesindeki bitiş noktasına varacak. 09.45'teki Halk koşusu Altunizade Köprüsü'nden başlayacak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçildikten sonra koşu, Vodafone Park önünde son bulacak.

YOLLAR KAPANACAK
ORGANIZASYON için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü dahil tüm parkur güzergahı ve bağlantılı tüm yollar, bugün saat 03.00 ile 15.00 arasında trafiğe kapalı olacak. Metrobüs seferleri ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden yapılacak.

41. İSTANBUL MARATONU İÇİN BU YOLLAR KAPATILDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi İstanbul, durma koş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN