Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 yılda 22 hırsızlık

Giriş Tarihi: 29.1.2014 11:40

Ayda 2 bin lira aidatın toplandığı Büyükçekmece'de bulunan Alkent 2000 mahallesinde iki villaya giren hırsızlar çok sayıda ziynet eşyası, bilgisayar ve ruhsatlı bir silah çalarak kayıplara karıştı. Villası soyulan Gazeteci Dursun Boran son bir yılda 22 villanın soyulduğunu belirterek mahalleye karakol ve Mobese kurulması için mücadele ettiklerini ancak sonuç alamadıklarını söyledi.

Büyükçekmece Alkent Sitesi'nde ayda 2 bin lira aidatın toplandığı Alkent 2000 mahallesi hırsızlık şoku yaşıyor. Çamlıca Bulvarı Dilfeza Sokakda derici iş adamı A.Kadir Uludüz ve gazeteci Dursun Boran'ın villaları geçtiğimiz gece soyuldu. Çok sayıda ziynet eşyası, saat, laptop ve Dursun'un ruhsatlı silahını çalan hırsızların bulunması için hırsızlık büro amirliği ve Büyükçekmece Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri çalışma başlattı. Soyulan villalardan parmak izi ve delil toplandı.

Villası soyulanlardan gazeteci Dursun Boran, 6 senedir mahalleye karakol ve MOBESE kurulması için İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliğine defalarca yazılı talepte bulunduklarını söyledi. Valilik ve kaymakamlığın ihmalkar davrandığını belirten Boran mahalleye karakol kurulmasını istedi.

MAHALLEYİ SİTE GİBİ YÖNETİYORLAR

Gerçekleşen hırsızlıklardan site yönetimini sorumlu tutan Boran "Burası site olarak kurulmuş ve buna göre yönetim planı şekillenmiş. Ancak daha sonra mahalle statüsü kazanmış. Bağımsız parseller üzerine kurulu. Elektriği, suyu, doğalgazı aydı. Ancak bizden buna rağmen ayda 2 bin lira aidat toplanıyor. Mahalleyi site gibi yönetmeye çalışıyorlar. Dava açtım ve kazandım. Fakat her seferinde icra gönderiyorlar" dedi.

1 YILDA 22 VİLLA SOYULDU

Toplanan aidatlarla yıllık 2 milyon liraya özel güvenlik şirketi ile anlaşıldığını ancak son 1 yılda 22 villa soyulduğunu belirten Boran "Sağa sola bariyer koyuyorsun. Sonuç ortada. Bizim canımız yandı. Bizden sonar insanlar güvenlikli olarak kanıp buradan ev almasınlar. Vatandaş dolandırılmasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 yılda 22 hırsızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN