, yılbaşına la giriyor

Giriş Tarihi: 29.12.2015 13:13
Kartalkaya, yılbaşına yapay karla giriyor

'nun 'da son günlerde kar yağışının olmaması nedeniyle pistler la doldurulurken, otellerde yılbaşı tatili rezervasyonları yüzde yüze ulaştı.

Köroğlu Dağları'nın zirvesindeki 'da kar yağışının kayak içi yeterli olmaması üzerine 'suni karlama sistemi' devreye sokuldu. Oteller tarafından yüksek maliyetlerle kurulan sistemleri sayesinde pistlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Tatilciler, gece saatlerinde çalıştırılan sistem sayesinde karla dolan pistlerde güneşli havada kayak yapmanın keyfini çıkardı. Kimi tatilciler de pistlerde snowboard yaptı. Bazı tatilciler ise çocuklarıyla birlikte kızakla kaydı.

Kartalkaya'da bulunan 5 otelde yılbaşı rezarvosyanları ise tamamen doldu. Yüzde yüz doluluk oranına ulaşan otellerde işletmecilerin yüzü, yılbaşında kar yağışının beklenmesiyle de güldü. Dorukkaya Oteli Genel Müdürü Yusuf Avcı, yapay karla pistlerin kayak tutkunları için hazır hale getirildiğini söyledi. Avcı, şöyle dedi:

"Yapay kar sistemlerimiz sayesinde kayakseverler pistlerde sorunsuz şekilde kayıyorlar. Yapay karla doldurulan pistlerde de kar kalınlığı yaklaşık 1 metreye yükseldi. Yılbaşı gecesi içinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştık. nde bulunan iki otelimizde yılbaşı rezervasyonlarımız doldu. Müşterilerimize güzel ve eğlenceli bir gece yaşatacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartalkaya, yılbaşına yapay karla giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN