Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu iki kez doğdu!

Teksas’ta, anne karnındaki 6 aylık bebeğin nda tümör tespit edildi. Fetus karından çıkarılıp tümör temizlendi. Yeniden rahme konulan 3 ay sonra dünyaya geldi.

Giriş Tarihi: 23.10.2016 12:29 Güncelleme Tarihi: 23.10.2016 12:31
Bu bebek iki kez doğdu!

'deki Teksas Çocuk Hastanesi'nde, kemiğinde neredeyse bedeni büyüklüğünde bir tümör gelişen 23 hafta 5 günlük , anne karnından çıkarıldı ve tümörü ameliyatla alındı. Operasyonun ardından, müdahale edilen fetus rahme geri yerleştirildi.

12 hafta sonra Lynlee Hope adı verilen bebek 'ikinci kez' ve sağlıklı olarak dünyaya geldi. İki çocuk annesi Margaret Boemer üçüncü çocuğuna hamileliği sürecinde, önceki hamileliklerindeki gibi rutin kontrollerinden birine gittiğinde, ultrasonda anne karnındaki bebeğin kuyruk sokumu kemiğinde oldukça büyük bir tümörün geliştiğini fark etti.

Doktorlar, hamileliğin sonlandırılması ihtimalini devre dışı bırakarak 2 yöntem üzerine yoğunlaştı. Bebeğe ya laparoskopik yöntemle anne karnında müdahale edecekti ya da 'açık yöntem' denilen ve karına yapılan kesi ile rahme ulaşılmasını sağlayan yöntemle operasyon yapılması düşünüldü. Sonunda anne karmından çıkarılan fetus 5 saatlik bir ameliyatla tümörden temizlendi. Fetus tekrar rahmin içine konularak kesi dikildi. Sıkı biçimde bebeğin gelişimi takip edildi. 12 hafta sonra Lynlee Hope dünyaya geldi. Lynlee şu an beş aylık sağlıklı bir kız bebek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu bebek iki kez doğdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN