Son dakika: 'ndan kararı

(TFF) , 21 Ocak 2020 tarihli olağanüstü toplantısında 'nin, Kulüp Lisans Kurulu'nun 17 Ocak 2020 tarihli kararına yaptığı itirazı değerlendirdiğini ve ve ara kararların gereği yerine getirildikten sonra dosyanın karara bağlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.1.2020 20:17 Güncelleme Tarihi: 21.1.2020 21:18 ABONE OL
Son dakika: Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe kararı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin limit artırımı başvurusunu görüştükten sonra gerekçeli karar için dosyayı Lisans Kurulu'na geri gönderdi.

Fenerbahçe Kulübü, başvurusunun reddedilmesinin ardından Tahkim Kurulu'ndan duruşmalı toplantı istedi. Perşembe günü yapılması planlanan toplantı, acil istek üzerine bugün yapıldı ve toplantı saat 17.00'de başladı. 2 saati geçen duruşmada Fenerbahçe Kulübü yönetimi, Lisans Kurulu'nun aldığı kararda çelişkiler olduğunu Tahkim Kurulu'na sunarken, Tahkim Kurulu da ara karar alarak Lisans Kurulu'ndan çelişkilerin açıklanmasına yönelik bir istekte bulunuyor. Lisans Kurulu, aldığı kararı yeniden Tahkim'e sunacak. Kararın perşembe gününe yetişmesi halinde Tahkim Kurulu bu hafta içerisinde kararını açıklayacak.


TFF Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"TFF Tahkim Kurulu 21 Ocak 2020 günlü (4) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyayı inceleyerek aşağıdaki kararı almıştır. (*)

1. E.2019/13

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin Kulüp Lisans Kurulu'nun 17.01.2020 tarihli kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 21.01.2020 Salı günü saat 17:00'de Fenerbahçe A.Ş. Kulübü Başkanı Ali Yıldırım KOÇ, Başkan Vekili Semih ÖZSOY Kulüp vekilleri Av. Alper PİRŞEN, Av. Özge TOKARLI GÜNDÜZ ve Kulüp görevlisi (CFO) Serdar YILDIZ'ın hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; alınan ara kararların gereği yerine getirildikten sonra dosyanın karara bağlanmasına, oybirliği ile,

Karar verilmiştir.

TFF Tahkim Kurulu"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN