X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bütün servisler kaldırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bütün servisler kaldırılıyor

  • Giriş Tarihi: 6.11.2014 21:30
Bütün servisler kaldırılıyor
Bütün servisler kaldırılıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün açıkladığı ekonomi paketinde yer alan "Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programında" önemli adımlara yer verildi. Önümüzdeki günlerde paket kapsamında işyerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılacak. Servis kullanıcılarına ücretsiz veya indirimli kartlar verilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün "Ekonomide Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı"nı programını açıkladı. Davutoğlu, 25 alanda geniş kapsamlı dönüşüm öngören programın ilk 9 maddesini paylaştı. Bu maddelerden "Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programı" kapsamında milyonları ilgilendiren adımlar atılıyor.

SERVİSLER KALDIRILIYOR

Öncelikle mevcut raylı sistem hatları üzerindeki işyerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılarak, yolcuların yüksek kapasiteli toplu taşıma sistemlerine yönlendirilmesine yönelik tedbirler alınacaktır. Servis aracı kullanıcılarına toplu taşıma bileti ve/veya kartlarının ücretsiz veya indirimli verilmesi uygulamaları getirilecektir.

OTOPARK-TOPLU TAŞIMA ENTEGRASYONU

Büyükşehirlerde kent merkezine araç girişini ücretlendiren pilot AUS uygulamaları başlatılacaktır. Raylı sistem istasyon projelerinin tasarımında otoparklar zorunlu hale getirilecek ve otopark ücreti ile ulaşım ücreti ilişkilendirilerek otopark-toplu taşıma sistem entegrasyonu sağlanacaktır. Toplu taşıma sistemlerinin kent çeperindeki durak ve istasyonlarında Park Et-Devam Et uygulamaları yaygınlaştırılacaktır.

kalan karakter 1000

barış yiğit barış yiğit

olan okul çocukların oluyor bu karda kışta nasıl gitcez okula ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.01.2016 10:39
YILMAZ YILMAZ

istanbul büyükşehir belediyesine akp hükümetine sesleniyorum istanbul ve türkiye genel illerinin tahtidli s plakasına ihtiyacı var nedeni önüne gelen herkes servis işi taksicilik minibüscülük yapmasın diye tahdidli plakaya ihtiyac var bunun için istanbuldaki 55 bin servis aracına s plakası verilmesi kanunen hak dır ama ne yazıkkı bunu akp hükümeti onaylamıyor önüne gelen serviscilik yaparsa trafik yoğunlaşıyor artık 55 bin araç sabit kalsın herşey yerinde olsun servisleri trafikten çekmek trafiği rahatlatmaz tam tersine milleti sokağa döker TAHDİD S PLAKA ŞART TÜRKİYE GENELİ bukadar servis yeter .......

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.11.2014 21:30
Ahmet Ahmet

Ters iş yapıyorsunuz. Dolmuşları kaldırmanız gerekirken servislere takıldınız. Siz bu şekilde istanbul'un ulaşım ve park sorununu cözemezsiniz. Köprü, metro ile olacak iş değil bu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2014 23:46
ahmet boyacı ahmet boyacı

başbakanın düşüncelerini doğru bulmuyoruz,enerji verimliliği artırılmak isteniyorsa ilk önce hususi otomobillerin trafikteki sayısının azaltılması için formüller geliştirmeleri gerektiğini düşünüyoruz,25 kişilik halk otobüsleri ve iett otobüsleri istanbulda yolcu trafiğini kaldıramayacak duruma gelmiştir,25 kişilik halk otobüsleri yerine körüklü büyük otobüslerin çalıştırılması için halk otobüsü işletmelerine mecburiyet getirilmesi servis araçlarının en az 45 kişilik olma mecburiyeti getirilip kaldırılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2014 23:17
ÇORUH ÇORUH

Amerikada olduğu gibi sarı otobüslerle devlet güvencesi ve koruması altında öğrenciler taşınsın.Bir ilk yaşansın böylece bütün olumsuzluklar ortadan kalakar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2014 23:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.