X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BOE büyüme tahminlerini aşağı çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BOE ni aşağı çekti

  • Giriş Tarihi: 12.11.2014 12:53
BOE büyüme tahminlerini aşağı çekti
BOE büyüme tahminlerini aşağı çekti

(BOE), un yüzde 1'in altına gerileyeceğini kaydederek ni aşağı çekti.

İngiltere Merkez Bankası (BOE), Euro Bölgesi ekonomisindeki gerilemenin yenilenmesinin İngiltere ekonomisi üzerinde baskı oluşturması ile birlikte, büyüme tahminlerini düşürdü ve enflasyonun altı ay içinde yüzde 1'in altına düşeceğini kaydetti.

BOE, bugün açıkladığı Raporu'nda, Mark Carney başkanlığındaki politika yapıcılarının, 2015 yılı büyümesini yüzde 2.9 ve 2016 büyümesini ise yüzde 2.6 olarak tahmin ettikleri belirtildi. Bu tahminler, Ağustos ayında, sırasıyla yüzde 3.1 ve yüzde 2.8 seviyelerindeydi. Poltika yapıcılar ayrıca, enflasyonun yüzde 2 hedefine üç yılda döneceğini kaydederek, faiz artırımlarının önümüzdeki bir yıl içinde başlayamayabileceği yolundaki yatırımcı beklentilerini güçlendirdi.

BOE, "Merkezi patika Ağustos ayındakine göre biraz daha zayıf ve bu durum, zayıf küresel görünümü ve özel sektör iç talebindeki zayıf profili yansıtıyor," dedi ve "Temel aşağı yönlü risk, İngiltere'nin ihracatı üzerinde baskı oluşturan Euro Bölgesi ekonomik faaliyetlerindeki zayıflıktan kaynaklanıyor" şeklinde görüş bildirdi.