X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beş yıl erken emeklilik geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beş yıl geliyor!

  • Giriş Tarihi: 7.12.2014 09:12 Güncelleme Tarihi: 7.12.2014 10:25
Beş yıl erken emeklilik geliyor!
Beş yıl erken emeklilik geliyor!

Öğretmenlere de hakkı geliyor. 4 yıl çalışan öğretmen 5 yıl çalışmış görülecek. 20 yıl sonra 5 yaş erken emekli olabilecek.

imkanları genişliyor. Yıpranma payı alarak emekliliğini öne çekecek meslekler arasına öğretmenlik de katılıyor. Daha önce sağlıkçılara tanınan yıpranma payı imkanı öğretmenlere de tanınacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenen 19. Milli Eğitim Şurası'nda öğretmenlere her dört yılda bir yıpranma payı verilmesi önerisi benimsendi. Buna ilaveten öğretmenlerin ek göstergesinin 3600 olması da karara bağlandı. Bu sayede öğretmenlerin özellikle emekli olduktan sonra maaş ve ikramiyeleri artacak. Yıpranma payı sayesinde 20 yıl görev yapan bir öğretmen 5 yıl kazanmış olacak. Böylece 5 yıl daha erken emekli olma imkanına kavuşacak. Aynı hak sağlıkçılara da tanınarak onlara da erken emekliliğin yolu açılmıştı.

Engelliye erken emeklilik- Tıklayın

Yetim ve dula 'kredili emeklilik'Tıklayın

SGK'dan 'evde çocuk bakımı' açıklaması- Tıklayın

HER KESİM YARARLANIR

Erken emeklilik belli meslek gruplarına tanınsa da diğer vatandaşların da bu hakkı bulunuyor. Askerliğini sigortalı olmadan önce yapmış vatandaşlar bu süreleri borçlanarak ilk işe giriş tarihlerini öne çekiyor.

Böylece en az 1 yıl erken emekli oluyor. Sigortalı olduktan sonra doğum yapan kadınlar yaş ve yılını tamamlamış ise 3 çocuğa kadar borçlanarak 2160 gün yani 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. Yüzde 40 ve üzeri raporu olan engelliler de, erken emekli olabiliyor.

kalan karakter 1000

banka maduru banka maduru

öğretmenlere 5 yıla bir yıl erken emeklilik yasası meclis gündemine ne zaman geliyor, bu yasa ne zaman çıkacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.01.2016 00:06
Hikmet Hikmet

Hani öğretmenlere erken emeklilik en çok yıpranan onlar yaş gittikçe verimlilikleri bir o kdar düşüyor onun için erken emeklilik hemen uygulanmaya koyulmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.11.2015 11:27
işçi bir vatandaş işçi bir vatandaş

işçi herzaman ezilecekmi bu ülkede bizler modern köleleriz arkadaş 365 gün çalışır tatil yok taban aylık askeri ücret tatil hakkı olsa neyapar bu işci 1 mayıs adı üstün de işçi bayram kaç işçi var meydan larda ya kamu sendikaları yada adı üstünde işciyi z deyip bazı densizler

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 26.02.2015 22:26
deli balta deli balta

merabalar arkadaşlar memur öğretmen yıpranma diyorlar çalışanı hesaba katmıyorlar tozun pisliğin kimyasallarla uğraşanmı desem tehlikeli işler bunlara öncelikle yıpranma verilmelidir saygılarrAynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 25.02.2015 22:01
tem tem

biz temizlik elemanlarınıda düşünün bir çok kimyasalla uraşıyoruz çiğerimiz buzuşdu bizde insanız

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 11.02.2015 11:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.