X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bütün Bağ-Kur borçları silinecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bütün Bağ-Kur borçları silinecek

  • Giriş Tarihi: 7.2.2015 14:04 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 14:47
Bütün Bağ-Kur borçları silinecek
Bütün Bağ-Kur borçları silinecek

Bağ-Kur müjdesinin eklendiği tasarı, Meclis komisyonundan geçti.

Bütün Bağ-Kur borçları silinecek İŞ Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı; TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edildi. Komisyondan geçen tasarıda, Başbakan'ın açıkladığı borçlu Bağ-Kur'lulara sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı getiren düzenleme de var. İşte tasarıdan bazı maddeler;

* BABALIK İZNİ 5 GÜN: İşçiye, eşinin doğumu halinde 5 gün ücretli izin verilecek.

* BAĞ-KUR BORCU SİLİNİYOR: Bu düzenlemenin yayımlandığı ayın sonu itibarıyla 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunanların, bu prim borçlarını 3 ay içinde ödememeleri veya yapılandırmamaları halinde; prim ödemesi bulunan sigortalıların daha önce ödedikleri primlerin tam olarak karşıladığı ayın sonu itibarıyla, prim ödemesi bulunmayan sigortalıların ise tescil tarihi itibarıyla sigortalılığı durdurulacak. Durdurulan süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilmeyecek. Sigortalılıkları durdurulanlardan, ilgili kanun uyarınca çalışmaya devam edenlerin sigortalılıkları yeniden başlatılacak. Daha sonra sigortalı ya da hak sahipleri tarafından talep edilmesi halinde, durdurulan sigortalılık sürelerinin tamamı ihya edilecek. Sigortalılıkları durdurulanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin durdurulan süreleri için genel sağlık sigortası hükümleri uygulanmayacak.

* 3 ÇOCUKLUYA VERGİ YOK: Asgari geçim indirimi, yüzde 5 olan 3'üncü çocuk için yüzde 10'a çıkarılacak, sonrakiler için yüzde 5 olarak uygulanacak. Böylece, evli, eşi çalışmayan ve 3 çocuklu çalışan, asgari ücret üzerinden gelir vergisi oranında asgari geçim indirimi alacak.

kalan karakter 1000

Cezmi Cezmi

Borcumu yapılandırdım ama ödeyemiyorum devletten bu konu hakkında çözüm istiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.04.2015 21:08
ali yayla ali yayla

borcumu yapılandırdım ama ödeyemiyorum... biz ne yapacaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 13.02.2015 11:27
sinan sinan

gerçekten bu uygulama olsun. benim 2,5 senelik bağkur borcum var. vergi borcumu ve esşimin bağkurun yapılandırdım ödüyorum ama bu ikisini öderken kendi bağkurumu ödeme ihtimalim yoktu o yüzden yapılandırmamıştım. hükümete minnettar kalırım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 12.02.2015 13:06
Alaaddin Alaaddin

Yapılandırmış olup ödüyemiyen vatandaşlarımız ne olacak yetkililerden buna bir çözüm devletimiz tüm halkına adaletli olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır0
cevapla 09.02.2015 00:10
onur onur

Yapılandırıp ödüyemiyenler ne olacak devletimizde adalet istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır1
cevapla 08.02.2015 22:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.