X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafikteki araçlara dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

teki araçlara dikkat!

  • Giriş Tarihi: 16.3.2015 10:49 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 11:19
Trafikteki araçlara dikkat!
Trafikteki araçlara dikkat!

Türkiye'de 4 milyon aracın, yani yollardaki araçların yüzde 21’inin muayenesi yok.

GEÇEN yıl muayenesi olmayan araçların ikinci elde satışına getirilen kısıtlama ve gecikme cezalarının yeniden yapılandırılmasının da etkisiyle, Türkiye'deki muayenesiz araçların sayısı 1.1 milyon azaldı. Ancak hala 4 milyon aracın, yani yollardaki araçların yüzde 21'inin muayenesi yok.

'ün açıkladığı, geçen yıl ait araç muayene istatistiklerine göre 2014 yılında muayenesiz araç sayısı, 5 milyon 134 binden 4 milyon 29 bine geriledi. 2013 yılında teki araçların yüzde 29'unun geçerli muayenesi bulunmazken, bu oran geçen yıl yüzde 21'e geriledi.

TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, geçerli muayenesi olmayan araçların 2. elde satılmasının yasaklanması ve araç muayene cezalarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeyle önemli ilerleme kaydedildiğini, geçen yılın son üç ayında 1.2 milyon araç sahibinin, gecikme indiriminden faydalandığını söyledi. Ören, yine gecikme indirimi sayesinde, araç muayene hizmeti verdikleri 7 yılde hiç muayeneye gelmemiş 350 bin aracın da istasyonlarına geldiğine dikkat çekti.

kalan karakter 1000

fvz fvz

eskiden muayene işi yapmış olmak için yapılırdı. şimdi ise abartılı sıkı bir şekilde türkiye gerçeklerinden kopuk yapılıyor. öyle ki aracın yetkili servisine aracınızı götürüp muayeneye gidecegim dediğinizi ve bakım yaptırdıgınız halde hala muayeneyi geçemeyen araçlar hiç de az degil. ayrıca para ksımı da işi şirazesinden çıkarmış durumda. ille de vur deyince öldürmek mi gerekiyor. insanları çaresiz bırakmakta ısrar hayırlı sonuçlar geitrmez. bu konuda bir kişi suç işlemeye hevesli iki kişi hevesli de her 5 kişiden biri suçlu demek insafla izanla bagdaşmaz.ifrat ta tefrit te dogru degil. vasat ümmet olmak gerek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2015 19:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.