X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Muhalefete 'asgari' dersi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Muhalefete 'asgari' dersi verdi

  • Giriş Tarihi: 3.5.2015
Muhalefete 'asgari' dersi verdi
Muhalefete 'asgari' dersi verdi

Başbakan Davutoğlu, uçuk vaatlerde bulunan CHP'ye ders verdi. Kılıçdaroğlu'nun da olduğu toplantıda konuşan Davutoğlu, "Asgari ücreti bin 500 lira yapmak gibi vaatler 1994'te bizi krize sürükledi" dedi

, Türk ekonomisinin Ağrı Dağı kadar sağlam olduğunu belirterek, 2017'de cari fazla verileceğini söyledi. Muhalefeti, seçim öncesinde halkı etkileyecek popülist vaatlerde bulunmakla eleştiren Başbakan Davutoğlu, "İnşallah 2017'de Türkiye bütçe fazlası verecek. Bu konudaki ilkeli tutumumuzu devam ettireceğiz. Türk ekonomisinin mali ve finansal yapısı Ağrı Dağı kadar sağlam ve risklere karşı dirençli" dedi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda konuşan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu toplantıda popülist asgari ücret vaatleri üzerinden ders verdi. Alınan yanlış kararların ekonomiye etkilerini anlatan Davutoğlu, şöyle konuştu: "Asgari ücret biz iktidara geldiğimizde 184 liraydı. Şimdi bin lira, yüzde 451 arttı. Ana muhalefet partisi Genel Başkanımız 'bin 500 lira', başka bir parti '2 bin 500', üçüncü bir parti ise '5 bin' dedi. Bir kere şunu bilmemiz lazım. Asgari ücret tespit edilirken hükümet karar almıyor. Burada önemli olan işveren ile işçimizin anlaşması. Asgari ücret, bir koruma ücretidir. Bunun altında maaş ödenmez anlamına gelir. Aksi takdirde sonunda ne olur biliyor musunuz? Eğer işverenlerimizin üzerindeki yük artarsa, işyerleri kapanır. Sayın Başkandan da (TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu) bu tür konularda, bu istişareleri ele almasını rica ederim, özellikle siyasi parti temsilcilerinin huzurunda. Böyle irrasyonel politikalarla, tezgahların nasıl kapanacağını anlatın ki, Türkiye'de herkes söz verirken bir kere değil, beş kere değil kırk kere düşünsün."

kalan karakter 1000

osman osman

ASgari ücreti 1500 yapmak Özel sektore darbe olur. ,ssk primleri 2 katına çıkar .. batar firmalar. devlet kadrolarında zaten asgari ücretle calısan yokki ! Ülkede asgari ücret sadece ssk primi hesaplamasında kullanılır oldu. Asgari ücrete çalışan mı var.. Secim kazanmak uğuruna insanları aldatmaktır cp nin ve yaptığı. Erken emeklilik de versin cp 40 yasında emekli olsun herkes! çocuklarımız 70 yasında olur bize ne değilmi.. Batırdı ülkeyi bu yanlış uygulamalar. Gerçekçi olun artık. Az gelişmiş bir ülkede yaşıyorsunuz. oyle kolay mı biranda refah yükselsin yattığımız yerden devlet maaş versin bize. günde 5 saat çalışıp her sene tatil yapalım.. oldu.. ne verdinki bu ülkeye ne hayal kuruyorsun.
AKP en doğru partidir. En doğru yasaları çıkartmış En cesur değişimleri baskılara rağmen halk için gerçekleştirmiştir. Acı reçetelerde olacak tabi. Yoksa yılların kohnemişliği bozulmuşluğu nasıl iyileşir ? Bu ülke hepimizin. Çok çalışıp güçlenmemiz gerek. TV:lerle Beyniniz yıkanıyor.. Kanun Oku !

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 03.05.2015 03:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.