X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri

  • Giriş Tarihi: 21.9.2015 08:00
İşte AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri
İşte AK Parti'nin yeni ekonomi vaatleri

7 Haziran seçimlerinde mega projeler üzerine yoğunlaşan AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşın cebine yansıyacak çalışmalara odaklanacak.

Hedef gelir eşitsizliğini giderecek adımlar atmak. Kadın ve gençlere özel teşvikler sunmak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ABD gezisi dönüşüne kalan ekonomi programının bu kez doğrudan vatandaşa yönelik olacağını belirten AK Parti'nin ekonomi kurmayları, gelir dağılımı adaletsizliğini düzeltmeye yönelik bir programla halkın karşısına çıkacaklarını belirttiler.

SOMUT EKONOMİK VAATLER

AK Parti de 1 Kasım seçim kampanyasında somut ekonomi vaatlerinde bulunacak. Geçen seçimde ekonomi programının daha çok mega projelere yoğunlaştığına dikkat çeken partinin ekonomi kurmayları, bu seçimde vatandaşa doğrudan yansıyan, vatandaşın cebine hitap eden vaatlere yer vereceklerini belirttiler.

EMEKLİLERİN DURUMU İYİLEŞTİRİLECEK

Ekonomi programında gelir dağılımını düzeltecek tedbirler öngörüleceğini kaydeden bir ekonomi kurmayı, emeklilerin durumunu iyileştirecek adımlar atılacağını ifade etti. Emeklilerin haklı olarak, 900 liralık aylıklarının 500 lirasını kiraya verince ellerinde bir şey kalmadığından yakındığını ifade eden ekonomi kurmayı, Davutoğlu'nun açıklayacağı ekonomi programında emeklilere yönelik düzenlemeler olacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın emeklilere bu yıl yapılan 100 lira ilave artışın tüm emeklilere yansıtılmasına ilişkin düzenlemenin yanı sıra emeklilere bayramda yılda bir defa toplu ödeme yapılmasının da tartışıldığı kaydedildi.

KONUT KREDİSİ AVANTAJI

Programda, geçen seçim bildirgesinde yer alıp da Meclis çalışamadığı için hayata geçirilemeyen konut kredisi kullanımında vergi istisna ve muafiyetlerinin gözden geçirilmesi, bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım, işsizlik sigortasından yararlanma koşullarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin artırılması, belediyelere kreş zorunluluğu gibi vaatlere de yer verilecek.

TAŞERON İŞÇİ VAATLERİ DE PROGRAMDA

Başbakan Davutoğlu tarafından 7 Haziran seçimleri öncesi açıklanan ancak bürokratik süreci henüz tamamlanamayan kamudaki taşeron işçilerle ilgili vaatler de programda yer bulacak.

KADINLAR VE GENÇLERE ÖZEL TEŞVİK

AK Parti'nin seçim vaatleri arasında kadınlar ve gençler de önemli bir hedef kitle olarak belirlendi. Genç ve kadın istihdamı teşviklerinin yanı sıra genç ve kadın girişimcilere yönelik teşviklere de yer verilecek. Son günlerde artan şehit haberleri üzerine CHP tarafından askere giden gençlerin sigortalı sayılması ve sembolik düzeydeki ücretlerinin artırılması konusunda Meclis'e yasa teklifi vermesi dolayısıyla, AK Parti'de de bu yönde çalışma yapıldığı öğrenildi.

BÜTÇE DENGESİ KORUNACAK

Geçen seçimde CHP'nin ve diğer muhalefet partilerinin asgari ücret ile emekli aylıklarına yönelik vaatlerinin oy kaybında etkili olduğu değerlendirmesi yapılan AK Parti'de bu kez daha cömert vaatlerle seçmenin karşısına çıkılmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Ancak AK Parti'nin ekonomi kurmayları, bu seçimde doğrudan vatandaşın cebine hitap etmekle birlikte bütçe dengelerini sarsacak adımlardan kaçınacaklarını belirttiler.

Habertürk

kalan karakter 1000

bir dost bir dost

Helal olsun boylece akp kazanir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.11.2015 00:56
erdal erdal

yaşa takılanlar ne olucak 1999 öncesi çalışan milyonlarca insan mujde bekliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 29.09.2015 20:41
Adalet Adalet

KPSS sınavına giren 3.500.000 aday varken; büyük bir çoğunluğu objektif olmayan yöntemlerle kamuya alınmış Taşeron Firma çalışanlarının kadroya alınması halinde, adayların vicdanlarının zedeleneceği aşikardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 23.09.2015 00:55
KPSS.li İŞSİZ KPSS.li İŞSİZ

Bulunmaz Hint Kumaşı mısın ki ; yaptığın işi kimse yapamasın.
KPSS.ye giren işsiz insanlarımızı ilkokul mezunu mu zannediyorsun ?
Torpille, referansla işbaşı yapıp ; ardından BELEŞ kadro iste.
Adalet anlayışın bu mu senin ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.10.2015 20:44
taşeron taşeron

taşeronları kadroya almayınca seni oraya memur yapacaklarınımı sanıyorsun sanki bizler kpss ye girmiyormuyuz benden çokdaha az puanlarla atananlar kadroya alınacak taşeronlardan dahamı haklı dayın varsa hiçbirşeye ihdiyaç yok hemde bu taşerondakilerin yaptığı işi senyapa bilecekmisin bakalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 07.10.2015 15:44
ekonomi ekonomi

vatandaşın ekonomik beklentilerine duyarlı kalınması artık zorunlu hale geldi bu talepler ivedilikle çözüme kavuşmalı vatandaş sanayide teknolojide ileri git ama benide unutma banada refah ver diyor bunu böyle analiz etmek lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.09.2015 02:34
cano cano

polise bişey yok mu...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 22.09.2015 00:17
okan okan

polise daha ne olsun 3000 tlden aşağı alan yok 3 asgari ücret bee yukarda allah var

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 22.09.2015 21:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.