'tan corona virüsü açıklaması: Devletimizin kurallarına uyalım

Başkanı , dünyayı etkisi altına alan corona virüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe BEKO'da 6 isimde corona virüsü belirtisinin saptandığını ve sonuçların beklendiğini dile getiren Koç, herkesi devletin koyduğu kurallara uymaya ve evde kalmaya davet etti. Ali Koç, sağlık çalışanlarına teşekkür etmeyi de unutmadı.

Giriş Tarihi: 25.3.2020 18:22 ABONE OL
Ali Koç'tan corona virüsü açıklaması: Devletimizin kurallarına uyalım

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tüm dünyayı saran ve ülkemizde de etkisini gösteren corona virüsü salgınına karşı uyarılarda bulundu. Fenerbahçe camiasına ve salgın hastalıkla mücadele eden herkese seslenen Koç, başta sağlık çalışanlarına teşekkür ederken, insanları da devletin koyduğu kurallara uymaya davet etti.

Koç, Fenerbahçe BEKO'da 6 isimde salgın belirtilerine rastlandığını ve Sağlık Bakanlığı'ndan test sonuçlarını beklediklerini ifade etti.

Ali Koç'un açıklamaları şu şekilde:

"Sevgili çalışma arkadaşlarım, Fenerbahçe'nin emektarları... Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını nedeniyle zor anlar yaşamaktayız. Bizlerin hayatı için kendi hayatlarını riske eden başta Sağlık Bakanlığımız ve tüm sağlık personeline şükranlarımı iletiyorum. Bu süreçte Allah onlara sağlık ve sabır versin.

Onların verdiği mücadeleyi daha da zorlaştırmamak adına devletimizin koyduğu kurallara uymaya azami dikkat gösterelim. Bu doğrultuda evlerden çıkmayalım, evde kal çağrısına destek olalım. Dayanışma ruhu çok önemli. Etrafınızda bulunan 65 yaş üstü ve büyüklerimize yardım için elimizden ne geliyorsa lütfen yapalım. Zor günler bizi bekliyor. Görünen o ki bu zor günler bir mühlet daha devam edecek. Konuyla ilgili sosyal medyadan çok şey öğreniyoruz. Ortaya atılan felaket senaryolarından etkileniyoruz. Sizlerden ricam kaygı ve korkularınızın hayatınızı yönetmesine müsaade etmeyin. Hem fiziksel hem ruhsal sağlınızı korumaya dikkat gösterin.

Kulübümüzle ilgili bilgiler vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi sürecin başından beri sizleri sık sık bilgilendiriyoruz. Özetle 16 Mart itibariyle okul öncesi ve ilk okul çağında çocuğu olanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü personelimize idari izin verildi.

20 Mart günü ise 3'er gün nöbetleşe çalışacağımız bir sisteme geçtik. Bu süreçte hem evden çalışılıyor hem de nöbetçi bir kadro tesislerimizde bulunuyor. Aynı gün Fenerium mağazalarını kapattık. Bu süreçte personelimizin gerek maaş, gerekse yıllık izinden hiçbir kaybı olmayacaktır. Mecburen tüm sportif faaliyetlerimize son vermek durumunda kaldık. Tesislerimiz ve ofislerimizin hepsi dezenfekte edildi.

Fenerbahçe Beko takımımızla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. EuroLeague maçları için son dönemde yurt dışı öyküsü olan bazı sporcu ve teknik ekipten personelimizde semptomlar görüldü. Bu bağlamda yapılan muayeneler neticesinde 6 kişinin, bunların hepsi sporcu değil, şüpheli bulgulara rastlanmıştır. Numuneler Sağlık Bakanlığı'na gönderildi. Bilgi gelince hem sizi hem de kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Eski kaptanımız ve idari menajerimiz Cenk Renda dışında çok şükür ki hiç kimsenin hastanede kalma mecburiyeti yoktur. Cenk Renda da şu an kontrol amaçlı hastanededir, kendi ifade ettiği gibi yoğun bakımda değildir. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşup aramıza katılacaktır. Mesai saatlerinde her daim nöbetçi kadromuz görev başındadır. En az 1 yönetim kurulu üyemiz olmak üzere bizler de kulüpte görev başında olacağız. Kimsenin sıkıntı yaşamaması için yönetim ve idari kadro olarak çok önem veriyoruz. Hepinizin içini ferah tutmasını rica ediyorum.

Gerek sağlık, gerekse başka konularda gönül rahatlığı ile insan kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz. Biz de elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız. Yalnız değilsiniz, hep beraberiz, iyi günde de kötü günde de kocaman bir aileyiz. Fenerbahçemizin 100 yılı aşan şanlı tarihinde en zor günlerde, her zorlukta bizi ayakta tutan insani değerimiz ve inancımız olmuştur. Bugün de böyle olacaktır. Umutla ve birlik beraberliğimizle bugünlerden çok daha güçlü çıkacağımıza inancım tamdır. Bu vesileyle hepinize sağlıklı günler diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum."

SON DAKİKA | Fenerbahçe'den şok corona virisü açıklaması! "Yapılan testler sonucunda..." SON DAKİKA | Fenerbahçe'den corona virüsü kararı! SON DAKİKA | Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın corona virüsü testi pozitif çıktı!

ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Koç'tan corona virüsü açıklaması: Devletimizin kurallarına uyalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA