o haberlere açıklık getirdi

Pop müziğinin sevilen ismi , tek başına İstinyepark’da görüntülendi. Valeye verdiği aracı almaya gelen şarkıcı gazetecileri görünce de sohbet etmeden edemedi. Son günlerde hakkında çıkan haberlere de açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 29.12.2015 15:56 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 16:30
Serdar Ortaç o haberlere açıklık getirdi

Milli takıma şarkı yapması ile gündemden düşmeyen Ortaç, meslektaşlarına da iltifatlar yağdırdı. Arkadaşlarımı birbirlerine düşürmesinler, yok teklif gitti yok kabul etmedi felan. Tarkan daha önce yapmıştı, Kıraç ta yaptı Atena'nın yaptığı da çok iyiydi. Hepsi çok başarılı şarkılar yapmıştı ve bir kez daha onlra teklif gitse seve seve kabul ederler. Sadece bu sefer şans bana güldü ve ben yaptım" diyerek meslektaşlarına övgüler yağdırdı.

Bu şarkıyı da tesadüf eseri teklif geldiğini söyleyen Ortaç anlattı. "Ben bir gün Chloe ile burada oturuyordum ve Mustafa Çağlar ile karşılaştık ayak üstü konuştuk ve bana Fatih Terim'in bir sözünü söyledi. Biz bitti demeden bitmez, bana buna şarkı yapabilirmidin dedi bende iki hafta içinde yazarak ona dinlettim ve çok beğendi oda fedarasyona gönderdi onlarda beğendi ve şans bana güldü ki böyle bir iş yapabildim" dedi. Ortaç şarkıda da bütün sazlara yer verdiğini söyleyerek klibi hakkında düşüncelerini ifade etti.

"Karadeniz de kadınlarımız tarlada otururken kemençe eşliğinde şarkıyı söylemeye başlıyorlar, daha sonra kamera Artvin'e gidiyor orada da zurna ile söylüyorlar sonra Anadoluda başka bölgelere oradan günümüz gençleri elkro gitarlarla şarkıya giriyorlar ve Arda Turan şarkıyı söylerek diğer oyuncular dahil oluyor" diyen Ortaç, eğer isterlerse kendisinin de klipte oynayacağını söyledi.

Usta şarkıcı yılbaşında yapacaklarından da bahsederek biraz da burk olduğunu söyledi. "Bu sene eşimden ayrı yılbaşı geçireceğim şimdiden çok özledim İrlanda'da Chloe. Biz daha yeni evliyiz bir buçuk yıl oldu ve özlemek çok normal" dedi. Yılbaşında Kıbrıs'da sahnede olacağını ekleyen Ortaç, Hande Yener ile de yapacakları ortak sahneden de övgü ile bahsetti.
Çok büyük bir proje oldu çok uğraşıldı bu iş için" açıklamasını yaptı.


Son günlerde çıkan diğer bir haberde Barış elçisi olunca sorular da bu yönde oldu. Ezeli rakip Hande Yener ve Demet Akalın'ı barıştıracağı haberleri hatırlatılan Ortaç, "Ben kimsenin küs olmasını istemem, bu duruma da ben karışmasam iyi olur heralde. Herkesin kendi insiyatifi ve belki de küs değiller, ne geçti aralarında bilemezsin o yüzden ben karışmayayım"
açıklamasını yaptı.

Serdar Ortaç, sağlık durumunun da çok iyi olduğunu ve MS hastalığı ile yaşamayı öğrendiğini söyledi. "Sahneye çıkıyorum şarkımı söylüyorum tabi gençliğimde olduğu gibi zıpır zıpır danslar edemiyorum ama sağlığım çok iyi. Bazen MS hastalığını arızaları oluyor ama alışıyorsunuz" sözlerini söyledi. Türkiye'de bu hastalık adına hiçbir projenin de yapılmadığı hatırlatılan şarkıcı, "Eğer böyle bir iş olursa en önde ben olmak isterim, fon açılacaksa ya da farkındalık yaratmak için bir proje olacaksa ben varım. Türkiye de kayıtlı 55 Bin MS hastası ve kayıt yaptırmayan bir 50 binde vardır toplamda 100 bin MS hastalığı olan bir ülkede bu konu ile ilgili sosyal sorumluluk projesi olması lazım" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serdar Ortaç o haberlere açıklık getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN