Oluşturma Tarihi: 18 Mayıs 2022 16:10
Son Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022 09:54

SON DAKİKA! Bakan Nureddin Nebati Mısır'a gidiyor! 9 yılın ardından ilk olacak

Son dakika haberi...Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 1 Haziran`da Mısır`a gidiyor. Yapılacak olan bu ziyaret 9 yıl aranın ardından Mısır`a ilk Bakan ziyareti olması nedeniyle önem arz ediyor.

Son dakika haberi...Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati İslam Kalkınma Bankası 346. İcra Direktörleri ve Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantısı'na katılmak üzere 1 Haziran'da Mısır'a gidecek.

NEBATİ, MISIR MALİYE BAKANI İLE GÖRÜŞECEK

Bakan Nebati'nin Şarm El-Şeyh şehrinde gerçekleşecek toplantı marjında Mısır Maliye Bakanı ile de görüşmesi planlanıyor.

SON DAKİKA! Bakan Nebati Mısır'a gidiyor! 9 yılın ardından ilk Bakan ziyareti | Video

9 YILIN ARDINDAN BİR İLK

Söz konusu ziyaret, 2013 yılında gerçekleşen darbe sonrası ilişkilerin durma noktasına geldiği Mısır'a, yıllar sonra bakan düzeyinde gerçekleştirilen ilk ziyaret olacak.

İki ülke arasındaki ilişkiler 8 yıllık aradan sonra 2021 yılında normalleşme sürecine girmiş, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında bir heyet, Mısıra giderek istikşafi görüşmeleri başlatmıştı.

Mısır heyetinin de bu kapsamda Türkiye'ye gelmesi ile yeni bir diyalog süreci başlatılmış ve ilerleyen süreçte karşılıklı olarak büyükelçilerin yeniden atanması konusunda iyi niyetler ortaya konmuştu.

CANLI BORSA TAKİP EKRANI İÇİN TIKLAYIN! ANLIK HİSSE SENETLERİ VERİLERİ, BORSA GRAFİK VE TEKNİK ANALİZ!