“En çok Beşiktaş mağdur oldu!”

Giriş Tarihi: 22.7.2011 15:25 Güncelleme Tarihi: 22.7.2011 15:31
Beşiktaş'ın önemli isimlerinden eski futbol şube sorumlusu İhsan Kalkavan, "Türkiye'de şike ve teşvik primi varsa, bundan dolayı en fazla mağdur olan takım Beşiktaş'tır" dedi.


ŞİKENİN VE TEŞVİK PRİMİNİN EN FAZLA MAĞDUR ETTİĞİ TAKIM BEŞİKTAŞ'TIR

Radyospor'a konuşan Kalkavan, "Zaman zaman beni de bir takım olaylar içerisine atfetmeye çalışanlara da söylemek istiyorum. Ben yöneticiyken Beşiktaş üst üste 3 şampiyonluk yaşadı. O zaman herkesin hatırlayacağı gibi bu sezonda sadece 3 mağlubiyet görmüş. Birinde 2 birinde de hiç mağlup olmamıştık. 3. şampiyonlukta da tek mağlubiyet oldu. Bu sürede Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor mağlubiyetini çıplak gözle görmedim. Ben o yıllarda sadece Beşiktaş'ın haklarını korudum.

O 3 sezon Beşiktaş'ın haklarını koruyarak 3 şampiyonluk kazandık. Benden önce Beşiktaş hep şerefli ikincilikler yaşadı. Türkiye'de şike teşvik primi varsa, bu olayların en çok mağdur ettiği takım Beşiktaş'tır. Ben bunu bütün kalbimle iddia ediyorum. Araştırmalar 20 seneye kadar uzatılsın. İşin sonunda en ciddi mağduriyetini yaşayanın Beşiktaş olduğu ortaya çıkacaktır" dedi.

DEVLET ADAMLARIYLA KONUŞUYORUM

Kalkavan şike soruşturmasıyla ilgili olarak ise "Konuyu takip eden, spor ve hukuk adamlarıyla; hatta olaylara vakıf olan ve gelişmeleri yakından takip eden devlet adamlarıyla mevcut tutuklamaların soruşturmanın seyrini ve olası disiplin cezasını nasıl etkileyeceğini konuşuyoruz" diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM KENDİSİNE YÖNELİK İTHAMLARA İNANAMIYOR

Aziz Yıldırım'ı ziyaret ettiğini belirten İhsan Kalkavan, "Aziz Yıldırım, benim 20 küsur yıllık arkadaşım. Onun adının şu veya bu şekilde ciddi biçimde bu işe bulaşması da konun her yere çekilmesi bizi üzdü. Önceki gün kendisini ziyaret ettim. Bana, "Bana yönelik ithamlara inanamıyorum. Bunlar nasılı olur. Bana yönelik ithamlara inanamıyorum" dedi.

GALATASARAY'IN BENİM TARİHİMDE BU YOKTUR DEME ŞANSI YOK

İhsan Kalkavan, Galatasaray'ın bu olaylardan kendini tecrit etme şansı olmadığını iddia ederek, "Galatasaray'ın âdeta kendisini tecrit ederek, "sütten çıkmış ak kaşığım, benim tarihimde de bu yoktur" deme şansı yok; çünkü ben de biliyorum ki Galatasaray, şampiyonluğa oynasa ya da kümede kalma mücadelesi verme konumunda olsaydı. Bugün belki Galatasaray'ın bütün yöneticileri bu işin içerisine girmiş olacaktı. Bir tane iki tane de değil. Türk futbol tarihinde hiç unutulmayacak 8-0 biten bir maç vardı. Ben o zaman Beşiktaş Yönetimi'nde değildim; ama yarış Galatasaray ile aramızda averajla olacak bir şampiyonluk mücadelesi şeklinde gerçekleşti ve tüm futbol izleyicilerinin Galatasaray'ın bu işin içine fevkâlede karıştığı imajı Galatasaray'ın tarihinde yazılmış vaziyettedir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“En çok Beşiktaş mağdur oldu!”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN