CHP’de Facebook canlı yayınında maske skandalı “Lan Veli, sana ne milletin maskesinden” | Video

CHP’de Facebook canlı yayınında maske skandalı “Lan Veli, sana ne milletin maskesinden” | Video
13.11.2020 | 20:39

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Adana’da bulunan CHP Ekonomi otobüsünden vatandaşları maske takmadığı için uyaran Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya, Aykut Erdoğdu müdahale etti. Erdoğdu’nun “Lan Veli, sana ne milletin maskesinden” sözleri Facebook canlı yayınında da duyuldu.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ve hekimler her fırsatta vatandaşları maske ve mesafe konusunda uyarırken CHP'den skandal görüntüler ortaya çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri 'CHP Ekonomi Otobüsü' ile bugün Adana'da cadde ve sokakları gezdi.

Seyir halindeki otobüsten mikrofonla esnafı ve vatandaşları selamlayan CHP Genel Başkan Yarımcısı Veli Ağbaba sokakta maskesiz gördüğü vatandaşları "Tak maskeyi", "sende de maske yok", "Adana'ya korona gelmedi herhalde" şeklindeki sözlerle uyardı.

Bu sırada Ağbaba'nın arkasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Ağbaba'ya müdahale ederek "Oğlum şikayet etme milletin maskesinden. Sana ne lan. Veli, oğlum sen Sağlık Bakanlığı'ndan geziyorsun" şeklinde sözler sarf etti. Bu sırada Facebook'tan canlı yayınlanan Erdoğdu'nun sözlerine vatandaşlar tepki gösterdi.

SON DAKİKA