Kuruluş Osman 55. Son Bölüm Tamamı (21 Nisan 2021 Çarşamba) Full izle! Osman Bey intikamını alıyor...

Kuruluş Osman 55. Son Bölüm Tamamı (21 Nisan 2021 Çarşamba) Full izle! Osman Bey intikamını alıyor...
22.04.2021 | 06:58

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

atv Kuruluş Osman 55. Son Bölüm Tamamı yayınlandı... ''Cenk ne kadar büyük olursa zafer de o kadar büyük olur!'' Kuruluş Osman 55. Bölüm tamamı tek parça izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız...

KURULUŞ OSMAN 55. BÖLÜM TAMAMI (21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA) İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

OSMAN BEY MAZLUMLARIN UMUDU OLDU!

Kuruluş Osman, #TürkünAdaleti etiketiyle sosyal medyanın da zirvesindeydi. Türkiye gündeminde zirvede yer alan ve dünya gündemine de giren dizinin 55'inci bölümüne, Osman Bey savaş meydanında Nikola'yı bozguna uğrattı ve tekfurlarının zulmünden kaçan Yarhisar halkına kucak açtı.

Söğüt'ü ele geçirmek için düzenlediği harekat Osman Bey tarafından engellenen Nikola, Osman Bey'in savaş meydanında kendisine meydan okuması ile ne yapacağını şaşırdı. Söğüt'ün altındaki tünellerin patlatıldığını ve askerlerinin öldüğünü öğrenen Nikola, Malhun Hatun'un da Osman Bey'le birlikte savaştığını görünce çareyi kaçmakta buldu. Osman Bey'in bu zaferi, uç bölgesinde sevinçle karşılandı.

Togay'ın vergi talebi nedeniyle halkına zulmeden tekfurlarından kaçan Yarhisar halkı, Osman Bey'in adaletine sığınmak üzere Kayı Obası'na geldi. Osman Bey sığınmacılara kol kanat gererken, Nikola ile yeniden ittifak kuran Togay bu gelişmeden rahatsız oldu. Camuha'yı obaya göndererek sığınmacıların iade edilmesini talep eden Togay, Osman Bey'den olumsuz cevap alınca Kayıları uç bölgesinden söküp atmak için harekete geçti.

Osman Bey, Nikola'nın planlarını öğrenmek için Melik'i bir kez daha İnegöl Kalesi'ne gönderdi ancak Nikola sığınmacılar arasına yerleştirdiği ajanı sayesinde Süleyman ve Melik'in Osman Bey'in tutsağı olduğunu öğrenmişti. Melik, Nikola tarafından infaz edilirken, Osman Bey papaya yazdığı mektupla birlikte Süleyman'ı salıvermeye karar verdi.

İnegöl Kalesi'ni ele geçirebilmek için ticaret anlaşmasını sürdürmek isteyen ve Nikola ile görüşen Umur Bey, Malhun Hatun'dan Osman Bey'e destek vermemesini istedi. Aksaçlı ile görüşüp stratejisini kuran Osman Bey, Nikola ve Togay'ın harekat hazırlığından emin olarak alplerini topladı. Malhun Hatun ise babasının emrine karşı gelerek alpleri ile birlikte Osman Bey'in ordusuna katılmaya karar verdi.

TÜRKİYE KURULUŞ OSMAN İZLEDİ

Ekranların en çok izlenen dizisi 'Kuruluş Osman', sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü 55.'inci bölümüyle de reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

Kuruluş Osman, dün akşam yayınlanan 55.'inci bölümüyle

Tüm Kişiler kategorisinde %12,62 izlenme oranı ve %27,77 izlenme payı

AB Sosyal Statü'de %10,56 izlenme oranı ve %23,24 izlenme payı

20+ABC1 kategorisinde %13,20 izlenme oranı ve %27,25 izlenme payı alarak Çarşamba'nın en çok izlenen yapımı oldu.

KURULUŞ OSMAN 55. BÖLÜM'DE NELR OLDU?

Nikola'nın Söğüt'e yapmayı planladığı baskını boşa çıkaran ve savaş meydanında Bizans ordusunun karşısına dikilen Osman Bey'in bu hamlesi, uç bölgesinde dengeleri bir kez daha değiştirir.

YARHİSAR HALKI OSMAN BEY'E SIĞINIYOR

Moğolların baskısı nedeniyle ağır vergiler koyan Yarhisar, Tekfuru'nun gaddarlığı, Yarhisar halkının Osman Bey'e sığınmasına neden olur. Togay'ın sığınmacıların geri gönderilmesini talebini reddeden Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakının yeniden kurulmasına neden olur.

MALHUN HATUN, OSMAN BEY'LE BİRLİKTE SAVAŞMAK İSTİYOR

Osman Bey'e karşı kendi nökerlerinin yanında Bizans askerlerinin de emrine verilmesini sağlayan Togay, Kayı Obası'na karşı büyük bir harekat planlarken; bu savaşta Osman Bey'in yanında yer almak isteyen Malhun Hatun babası Umur Bey'le karşı karşıya gelir.

CERKUTAY'IN AKIBETİ NE OLACAK?

Osman Bey, Nikola'ya karşı çıktığı savaş meydanından nasıl bir sonuçla dönecek? Osman Bey, Bizans-Moğol ittifakına karşı nasıl tedbir alacak? Yarhisar halkının Kayı Obası'na sığınması uç bölgesinde dengeleri nasıl değiştirecek? Dündar Bey'in ölümü obada neleri değiştirecek? Osman Bey'e destek olmak isteyen Malhun Hatun, babası Umur Bey'i ikna edebilecek mi? Togay, Kayı Obası'na saldırmak için nasıl bir oyun kuracak? Nikola, Moğolları ittifaka nasıl ikna edecek? Söğüt harekatında kritik rol oynayan Cerkutay'ın akıbeti ne olacak?

SON DAKİKA