Gaziosmanpaşa’da iş yerine garip silahlı saldırı | Video

Gaziosmanpaşa’da iş yerine garip silahlı saldırı | Video

21.06.2024 | 15:18

Gaziosmanpaşa’da bir iş yerini hedef alan 2 şüpheli şahıs ilk denemesinde silahın tutukluk yapmasından dolayı başarılı olamadı. Ara sokakta silahını doldur boşalt yapan şüpheli 2’nci denemesinde işyerine 5 el ateş açtı. Olay anı ve şüpheli şahsın rahat tavırları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, dün saat 23.30 sıralarında Kazım Karabekir Mahallesi'nde meydana geldi. Yüzü maskeli olan şüpheli şahıs elindeki silahı sokak üzerinde bulunan tabela dükkanına doğru yöneltip ateş açmak istedi. Şüpheli şahıs ilk denemesinde silahın tutukluk yapmasından dolayı başarılı olamadı.

ARA SOKAKTA SİLAHI DOLDUR BOŞALT YAPIP YENİDEN SALDIRDI
Silahın tutukluk yapmasından sonra ara sokağa giren şüpheli şahıs silahı doldur boşalt yaparak düzeltmeye çalıştı. Ardından ikinci kez aynı dükkanı hedef alan şüpheli şahıs tabela dükkanına doğru 5 el ateş ederek olay yerinden uzaklaştı. Olay anı işyerinin güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedilirken şüpheli şahsın rahat tavırları bu kadarına pes dedirtti.

"SİLAHI PATLAMIYOR"
İşyeri sahibi Ramazan Kaya, "Oğlum akşam dükkandan çıkıp evine geçiyor. Aradan çok geçmeden muhtemelen planlı bir şekilde gelip 23.30 gibi burayı taramaya çalışıyor ama silahı patlamıyor. Tekrar dönüş yapıp sokağın içerisinde silahını doldur boşalt yapıyor. Ardından dönüyor ve sol eliyle 5 el ateş ediyor. Bizde camı şu anda kapattık. Polisler geldi yardımcı oldular. Muhtemelen alt sokakta maskesini takmış üstüne montunu giymiş. 19 - 20 yaşlarında kilolu bir kişi. 30 senedir buradayız biz. Mahalleliye sorulabilir. Burada kimseye kış demiş insan değiliz. Bizi herkes bilir" ifadelerini kullandı.
Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

SON DAKİKA