Ergin Ataman tarih verdi: Basketbol ligleri...

Ergin Ataman tarih verdi: Basketbol ligleri...

19.04.2020 | 20:44

Anadolu Efes'in tecrübeli başantrenörü Ergin Ataman, basketbol liglerinin başlamasıyla ilgili olarak A Spor canlı yayınında açıklamalarda bulundu. "Haziran ayının ortalarına doğru basketbol ligleri başlayabilir." diyen Ataman, maçların seyircisiz oynanacağı yönünde duyum aldığını söyledi.

İşte Ergin Ataman'ın açıklamalarından satır başları:

"Yabancı oyuncularımızın yarısı ailesinin yanına gitti ama onları sürekli takip ediyoruz. Hepsine program verdik, evlerinde uyguluyorlar. Maçların başlamasından 1 ay kadar önce Türkiye'ye dönecekler.

"Haziran ayının ortalarına doğru basketbol ligleri başlayabilir. %100 taraftarsız oynanmasının planlandığı yönünde duyumlarım var."

"Ligin 4'te 3'lük bölümü oynandı. Ligde lideriz. Futbol ligleri oynanacaksa basketbol ligleri de mutlaka oynanmalı. Yok sayılmış bir lig, benim adıma kabul edilemeyecek bir şey. Türkiye bu konuda büyük prestij kaybı yaşar."

"Her kulübün kendi dinamikleri var, sponsorları veya gelirleri doğrultusunda bu durumdan etkilendi. Barça'da %70 maaş indirimi yapıldı. Real Madrid'de de %10-20 arası düşünülüyor. Ama Türkiye'de böyle bir adım atılmış değil. Herhangi bir duyum da almadım."

"Futbolda UEFA'nın yapmayı düşündüğü gibi, Avrupa'nın büyük liglerinde planlandığı şekilde, Euroleague'in de temmuz ayında başlaması düşünülmeli. Elbette kulüplere de önceden haber verilmeli."

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

SON DAKİKA