Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O çamurlu ayaklar baş tacımız

Hastane temiz diye acil servise çamurlu ayakkabılarını çıkarıp giren Şerife ninenin adı devlet hastanesine verildi. Yaşlı kadın, “Allah bu devletten razı olsun” diye konuştu

O çamurlu ayaklar baş tacımız
Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde muayene için gittiği hastanede, acil servise çamurlu olduğu için ayakkabılarını çıkararak giren 84 yaşındaki Şerife Cesur 'nin gönlünde taht kurdu. Sağlık Bakanlığı, elleri öpülesi yaşlı kadının adını hastaneye verme kararı aldı. Bu amaçla düzenlenen tören kapsamında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu, Vali Ali Kolat, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Ramazan Can ve Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, ilçeye bağlı Yeşilyazı Köyü'nde yaşayan Şerife Cesur'u ziyaret etti. Bakan Müezzinoğlu, merhameti, mütevaziliği, alçak gönüllülüğü, sevecen ve şefkatli yüzü, sağlık camiamıza gerçekten çok huzur veren, motive eden bir mesajı Şerife teyzeden aldıklarını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, "Bugün itibariyle onun bütün mesajlarını, genelindeki bütün hastanelerimize afiş olarak dağıtacağız. Bütün polikliniklerimizde, Şerife ananın bu mesajını, hem hekimlerimize hem hastalarımıza hem insanlarımıza bir mesaj olarak geneline yaymak istiyoruz. Çünkü her iki boyutuyla da toplum olarak ihtiyacımız olan çifte mesajın verilmesine vesile oldu" dedi.

"TEMİZLİK İMANDANDIR"
Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler daha sonra törene katıldı. Müezzinoğlu, Cesur'un, yaşam tarzının gereğini hastaneye girerken de yaptığını anlatarak, "Gördüğü temiz ortam, kokladığı nefeste temiz bir nefesin gelmesi, ortamın pırıl pırıl olması vesilesiyle kendi evine girerken yaptığı hareketi hastanemize girerken yaptı. Esasında onun ölçeğinde baktığımızda olağan dışı bir hareket yapmadı. Günlük yaşamında olan ve işin tabiatında olması gerekeni yaptı. Bizim geleneğimizde 'Temizlik imandandır' düsturu geçerli" şeklinde konuştu.

'ÇAMUR OLMASINA GÖNLÜM RAZI OLMADI'
Şerife Cesur, kendisinin neden ayakkabılarını çıkardınız konusunda "Rahatsızlığım nedeni ile gittiğim Sulakyurt Devlet Hastanesi'nin acil servisinin girişi çok temizdi. Benim ayakkabılarım köyden geldiğim için çamurlu idi. Bunun üzerine ayakkabılarımı çıkararak içeri girdim. Hastane temiz idi pis olacak diye çıkardım. Çamur olmasına gönlüm razı olmadı. Hastaneye benim adım verilecekmiş. Allah razı olsun" dedi.

'SAĞLIKTA OLMAZSA OLMAZ TEMİZLİKTİR'
Sağlıkta olmazsa olmazın temizlik olduğunu, Cesur'un davranışının da gösterilen bu duyarlılığın karşılığında vatandaşın gösterdiği hassasiyetin en uç örneği olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Kendisine teşekkür ediyor, ellerinden öpüyorum. Onlardan medeniyet değerlerimiz adına aldığımız bu güzel örnekleri yaşayabilmeyi, yaşatabilmeyi de Rabbim bizlere nasip etsin. Bu değerlerin Türkiye'ye mal olması adına Sulakyurt İlçe Devlet Hastanesi'ne Şerife Cesur anamızın adını vererek yaşatacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O çamurlu ayaklar baş tacımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN