Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kadınlarından yediğimiz tribi hiç kimseden yemedik

Türk kadınlarından yediğimiz tribi hiç kimseden yemedik

'de yayınlanan programının sekiz yabancı üyesi, Türk kadınlarını çok beğendiklerini ama aynı zamanda çok kıskanç ve tripli bulduklarını söylüyor. Ama sekizi de Türkiye'de 'elin oğlu' olmaktan çok memnun

Yaklaşık bir ay önce cumartesi geceleri ekranlarında yayınlanmaya başlayan Elin Oğlu adlı talk show programı, kısa sürede büyük ilgi çekti. Programda, Türkiye'de yaşayan sekiz yabancı erkeğin Sinan Çalışkanoğlu ve Ömür Varol sunuculuğunda sohbetleri ekrana geliyor. Programda; 'elin oğulları'nı Amerikalı Antonio Stokes, İngiliz Robbie Lee Valentine, İtalyan Danilo Zanna, İspanyol Manuel Reina, Rus Andrey Polyanin, Slovak Emrach Uskovski, Güney Koreli Chaby Han ve Japon Masataka Kobayashi temsil ediyor. Biz de iki kadın gazeteci olarak, bu sekiz nun karşısına geçip ifadelerini alalım dedik ve kendileriyle Ulus Parkı'nda buluştuk. İşte elin oğullarıyla eğlenceli sohbetimiz...

- Türkiye'de 'elin oğlu' olmak nasıl?
- ANTONIO STOKES:
Muhteşem! Dünyada daha güzel bir şey yok.
ROBBIE LEE VALENTINE: O kadar çok fırsat geliyor ki yabancı olduğunuz için... Hem Türkçe biliyorsun, hem de yabancısın; büyük şans.
A.S: Kapılar sana ardına kadar açılıyor; sonrası da sana kalıyor.
R.L.V: Londra'da, sanat sektöründe çalışan çok sıradan bir insanım. Ama burada değer görüyorum.
CHABY HAN: Türkiye'de yabancıları seviyorlar. "Elin oğlu" demiyorlar "Bu adam benim dostum, kardeşim" diyorlar. Diğer ülkelerde 'yabancı' diye araya duvar koyuyorlar.
MASATAKA KOBAYASHI: Ben bir Türk'le evliyim. Eşimin akrabaları bana hep "Enişte" diyor; bu da beni çok mutlu ediyor.
ANDREY POLYANIN: Türkiye'de yabancılara farklı bir muamele yapıldığı kesin. Bir kere herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Bence çok şanslıyız.

ÜLKEMDE YABANCI GİBİYİM

EMRACH USKOVSKI:
İnsanlar burada sizi sahipleniyor, "Bizden biri olsun" diyorlar. Türkler çok sıcakkanlı. Slovakya'da doğup büyümeme rağmen oradaki insanların çok soğuk olduğunu düşünüyorum. Oraya gittiğim zaman insanlar buz gibi geliyor.
R.L.V: Türkiye'ye kendini entegre etmek çok kolay. Çok misafirperverler ve sana yol gösteriyorlar.
A.P: Türkiye'nin doğusunda da yabancıları çok iyi karşılıyorlar. Kendi gelenek ve göreneklerini size göstermek istiyorlar.
E.U: İş fırsatı açısından baktığınızda da İstanbul ve Türkiye gibisi yok. Burada istediğin işi yapabiliyorsun, insanlar sizi hemen aralarına alıyor.

- Peki bir gün kendi ülkenize dönme planınız var mı?
M.K:
Ben ömrüm bitene kadar burada yaşamak istiyorum. Geçenlerde memlekete gittim, kendimi yabancı gibi hissettim.
A.S: Ben Amerika'nın sosyal kültürüne hiç gelemiyorum. İyice Türk'leştim artık.
R.L.V: Avrupa çok sıkıcı, her sistem oturmuş orada. Türkiye'de her zaman yeni şeyler keşfediyor gibiyim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kadınlarından yediğimiz tribi hiç kimseden yemedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN