Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da kan hastalıkları bilgilendirme toplantısı

Türk Hematoloji Derneği, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirdiği 'HALKHEP-Hasta ve Hasta Yakınlarına Yönelik Kan Hastalıkları Bilgilendirme Toplantıları'nın 2013 yılındaki ilk ayağı 'Kan Sizsiniz' sloganıyla 9 Şubat'ta 'da yapılıyor.

Giriş Tarihi: 7.2.2013 10:23
Katılımın ücretsiz olacağı toplantıda, hasta ve hasta yakınlarına kan hastalıkları ve kanserlerle ilgili yeni gelişmeler paylaşılarak merak edilen sorular yanıtlanıyor. Proje kapsamında Türkiye'nin önemli hematoloji uzmanları Aydın'a geliyor.

Türk Hematoloji Derneği ve Aydın İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen, halk katılımının ücretsiz olacağı projede, Kan hastalıklarına dikkat çekmek, kan kanserlerinden korunmak ve ölümleri azaltmak için bilinç kazandırmak, kanserin takibinin, tetkiklerin düzenli yapılmasının önemini vurgulamak, kan kanseri vb. durumlarda erken teşhisin önemine dikkat çekmek amaçlanıyor. Programda; 'Hematoloji ve hematolojik kanserler hakkında genel bilgi, Habis hastalıklar seyrinde psikolojik sorunlar ve destek yolları, Hematolojik habis hastalıklarda beslenme, Hematolojik habis hastalıklarda enfeksiyonlardan korunma yolları, İlik nakli nedir?-Kime yapılır? Kimler, nasıl verici olabilir?' gibi konu başlıkları her yönüyle mercek altına alınıyor.

9 Şubat Cumartesi günü saat 14:00'de Aydın Valisi Kerem AL ve diğer yetkililerin açılış konuşmaları ile başlayacak toplantı, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın'da kan hastalıkları bilgilendirme toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN