Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralınması işlemine izin verdi

Oluşturma Tarihi 04 Temmuz 2024 11:24

Rekabet Kurulu kararları açıklandı. Buna göre bazı şirketlerin 'Devralınma' kararları dikkat çekti:

 • Doqu Ev Tekstili San. ve Tic. AŞ'nin hisselerinin tamamının ve tek kontrolünün Anadolu Güçbirliği Holding AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • EQT Fund Management S.a.r.l. ve Permira Holdings Limited tarafından kontrol edilen tüzel kişiler tarafından Proyectos Educativos Europa, S.L. üzerinde bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.
 • Halihazırda American Honda Motor Co., Inc.nin tek kontrolündeki ChargeScape, LLC üzerinde Ford Motor Company, BMW (US) Holding Corp. ve American Honda Motor Co., Inc tarafından ortak kontrol kurulması işlemine izin verildi.
 • The Gearbox Entertainment Company Inc.in tek kontrolünün, Groundhog 1, LLC ve Groundhog 2, LLC aracılığıyla, Take-Two Interactive Software, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Alight, Inc.in sahip olduğu Profesyonel Hizmetler ve İnsan Sermayesi Yönetimi ve Bordro Dış Kaynak Kullanımı İş Kolu'nun H.I.G. Capital, LLC. tarafından yönetilen özel bir yatırım fonu olan H.I.G. Middle Market LBO Fund IV, L.P.nin tek kontrol ettiği devralma araçları tarafından dolaylı olarak devralınması işlemine izin verildi.
 • The Carlyle Group Inc.in tek kontrolü altında bulunan SER Global Holding GmbH üzerinde TA Associates Management L.P. ile The Carlyle Group Inc. tarafından ortak kontrol tesis edilmesi işlemine izin verildi.
 • Bruhn Newtech A/S'nin tek kontrolünün hisse devri yoluyla dolaylı olarak Adelis Holding III AB tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Esas Holding AŞ, Actera Partners III L.P. ve Sadık Enes DİŞLİ aracılığıyla DİŞLİ AİLESİ'nin ortak kontrolünde olan Libra Teknoloji AŞ'nin tek kontrolünün Sadık Enes DİŞLİ aracılığıyla DİŞLİ AİLESİ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri AŞ'nin sunduğu e-dönüşüm yazılımlarına ilişkin fikri mülkiyet haklarının Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Illawarra Metallurgical Coal işletmesinin tek kontrolünün Golden Energy and Resources Pte Ltd. tarafından kontrol edilen GEAR M Illawarra Met Coal Pty Ltd tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Hâlihazırda Mapa İnşaat ve Ticaret AŞ'nin tek kontrolünde bulunan MNG Havayolları ve Taşımacılık AŞ'nin hisselerinin bir kısmının Ghitha Holding PJSC tarafından devralınması ile MNG Havayolları ve Taşımacılık AŞ üzerinde ortak kontrol tesisi işlemine izin verildi.
 • VMWare LLC'nin sahip olduğu Son Kullanıcı Bilgi İşlem iş kolunun bütün hisselerinin, KKR & Co. Inc. ve iştiraklerinin tamamına sahip olduğu Modena Intermediate LLC aracılığıyla nihai olarak KKR Management LLP tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Presidio Inc.in tek kontrolünün Clayton Dubilier&Rice LLC tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • i) Meltem Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin sermayesini temsil eden payların tamamının Erguvan Enerji Elektrik Üretim AŞ tarafından devralınması, (ii) Şua Elektrik Üretim AŞ'nin sermayesini temsil eden payların tamamının İş Enerji Yatırımları AŞ tarafından devralınması ve (iii) Doruk Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin sermayesini temsil eden payların tamamının Polat Holding AŞ tarafından devralınması işlemlerine izin verildi.
 • DEUTZ AG'nin kontrolünde olan DEUTZ China Verwaltungs GmbH ile Zhongguancun Development Group tarafından kontrol edilen hongguancun Summit Enviro-Protection Co., Ltd'nin DEUTZ Zhongguancun Hydrogen Technology Co., Ltd. adında yeni bir ortak girişim kurması işlemine izin verildi.
 • Evonik Superabsorber GmbH ve Evonik Superabsorber LLC'nin tek kontrolünün International Chemical Investors XII GmbH ve ICI US BidCo., Inc aracılığıyla ICI Holding SE ve nihai olarak ICI GROUP GmbH tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Audiotonix Holdings Limited'in tek kontrolünün PAI Partners S.À.R.L. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
 • Unmaş Unlu Mamüller Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hisselerinin belli bir kısmının Grupo Bimbo, S.A.B. de C.V. tarafından kontrol edilen BB Global Investing Holding S.L.U. tarafından devralınması işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.
 • Discover Financial Services'in tek kontrolünün Capital One Financial Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Değişim Son veri saati:
Düşük Yüksek
Açılış
Değişim Son veri saati:
Düşük Yüksek
Açılış
Değişim Son veri saati:
Düşük Yüksek
Açılış
Değişim Son veri saati:
Düşük Yüksek
Açılış
1000 ₺ Ne Oldu?
1.001,50
%0,1503
BORSA
1.000,00
%0
EURO
999,24
%-0,0756
DOLAR
980,78
%-1,9216
ALTIN
1.008,26
%0,8256
BORSA
1.146,23
%14,6232
EURO
1.141,50
%14,15
DOLAR
1.314,55
%31,4553
ALTIN
1.065,41
%6,5405
BORSA
1.175,12
%17,5123
EURO
1.152,65
%15,2652
DOLAR
1.392,51
%39,2514
ALTIN
1.697,72
%69,7721
BORSA
1.815,88
%81,5883
EURO
1.766,11
%76,6105
DOLAR
2.352,61
%135,261
ALTIN
BİST En Aktif Hisseler