Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kasırgasının hızı kesildi ama...

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Dün karaya inen tropik Kasırgası'nın getirdiği şiddetli yağmurlar Carolina eyaletinde sellere yol açtı. Başkanı Donald Trump, ülkenin doğu yakasında etkili olan Florence kasırgasının vurduğu ve en az 6 kişinin hayatını kaybettiği Kuzey Carolina'yı felaket bölgesi ilan etti. Kasırganın tropik fırtına kategorisine inmesine rağmen ölü sayısı da artıyor. Ulusal Merkezi'nden "Hayatı tehdit eden su baskınları günlerce sürebilir" açıklaması yapıldı. Kuzey Carolina'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

YENİ SELLER BEKLENİYOR

Kasırgası Güney Carolina üzerinde etkili olurken, kasırganın asıl yağmur etkisinin Kuzey Carolina'da ağır yağışlara yol açtığı, birkaç gün daha bazı bölgelerde sellere yol açacağı kaydedildi. Güney Carolina'da suların yükselmesiyle Myrle plajı yakınlarındaki Conway bölgesinde 3 gün daha büyük sellerin oluşmasının beklendiği belirtildi.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

"FLORANCE KASIRGASI EYALETİMİZDE GÜNLERCE DEVAM EDECEK"

Vali Roy Cooper, "Kalbimiz hayatını kaybedenlerle. Florance kasırgası eyaletimizde günlerce devam edecek. Çok dikkatli ve tetikte olun" uyarısında bulundu. Pender şehri Acil Durum Yönetim Direktörü Tom Collins'e hava muhalefeti nedeni ile 'acil durum' operasyonlarını durduklarını açıklayarak "Bu noktaya kadar yol temizleme çalışmaları sürüyor" dedi.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Carolina kıyılarına saatte 145 kilometrelik şiddetli rüzgarla ulaşan Kasırgasının hızı saatte 112 kilometreye düştü. Kasırganın tropik fırtına kategorisine inmesine rağmen ölü sayısı artıyor.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

"HAYATI TEHDİT EDEN SU BASKINLARI GÜNLERCE SÜREBİLİR"

Kasırgadan kaynaklı deniz yükselmesinin 4 metreyi geçebileceği konusunda uyarı yapan Ulusal Merkezi suların kıyıdan 3,5 km kadar içeri taşınabileceği uyarısında da bulundu. Merkez ayrıca "Hayatı tehdit eden su baskınları günlerce sürebilir" dedi.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

PİEDMONT TRİAD BÖLGESİNDE ANİ SEL BASKINLARI BEKLENİYOR

Kuzey Carolina'nın Piedmont Triad bölgesi nedeni ile alarm durumuna geçti. Cuma akşamına kadar kuzey batıya doğru genişleyecek alanda 15 ile 20 santimetre arasında yağmur ve ani sel baskınları bekleniyor.

Florence kasırgasının hızı kesildi ama...

KUZEY CAROLİNA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Yaklaşık 650 bin kişinin elektriksiz kaldığı Kuzey Carolina'da ayrıca bu gece için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kasırganın etkili olduğu Wayne, Lenir, Columbia ve Robeson bölgelerinde saat 21.00'den itibaren yasak başlıyor.

BİZE ULAŞIN