Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saldırısından sıcak kareler

İsrail saldırısından sıcak kareler

SİLAHSIZ SİVİLLERE ATEŞ AÇTILAR

deniz kuvvetleri, Filistinlilerin deniz yoluyla ablukasını 7. kez kırma girişimine gerçek mermiyle müdahale etti. Gazze Ablukasını Kırma Ulusal Hareketi tarafından İsrail'in 2006'dan beri uyguladığı ablukayı kırma amacıyla yedincisi düzenlenen deniz eylemine İsrail askerleri yoğun ateşle karşılık vererek müdahale etti. Kayıklarla denize çıkan Filistinlilerin, bazı kayıklarda Türk bayrağı dalgalandırdıkları dikkatlerden kaçmadı.

İsrail saldırısından sıcak kareler

SAHİLDE DE EYLEM VARDI

Mart Büyük Geri Dönüş ve Kuşatmasına Direnme Yüksek Komisyonu da, İsrail'in deniz ablukasını engellemek için sahilde eylem düzenledi. 'nin kuzey sahilinde yapılan protestoda 55 balıkçık teknesi denize açıldı. Ayrıca Büyük Geri Dönüş Yürüyüşlerini düzenleyen komite, İsrail'in ablukayı kaldırana kadar protestolara devam edileceğini bildirildi.

İsrail saldırısından sıcak kareler

İŞGALCİLER GAZ BOMBASI YAĞDIRDI!

Deniz Kuvvetleri, balıkçı teknelerinin -İsrail sınırına yaklaştığında protestocuları uzaklaştırmak için göz yaşartıcı gaz ve ateşli silah kullandı. Denizdekilere karadan destek veren 150'den fazla Filistinli İsrail sınırında lastik yakarak, balıkçıları İsrail askerlerinin ateşinden korudu.

İsrail saldırısından sıcak kareler

SAHİLDE TOPLANAN HALK, KAYIKLARDAKİ FİLİSTİNLİLERİ DESTEKLEDİ

'deki balıkçılar iskelesinden Akdeniz sularına açılan yaklaşık 20 kayığa, yüzlerce Filistinli de sahilden destek verdi. Onlarca Filistinlinin içinde bulunduğu kayıklar 'in deniz sınırına yaklaştığı sırada, İsrail deniz kuvvetleri ateş açmaya başladı.

İsrail saldırısından sıcak kareler

2 MİLYON KİŞİ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Şeridi'nde yaşayan 2 milyona yakın Filistinli, 'in 2006'dan bu yana devam eden kara, hava ve deniz ablukası nedeniyle zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor

İsrail saldırısından sıcak kareler

ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Şu ana kadar eyleme katılan biri gazeteci olmak üzere dört Filistinlinin askerleri tarafından atılan gerçek mermiyle yaralanırken, çok sayıda Filistinli gösterici de atılan gazdan etkilendi. Ablukasını Kırma Ulusal Hareketi, 29 Mayıs'tan bu yana 6 defa denizden İsrail ablukasını kırmayı denemiş, ancak eylemleri İsrail güçlerinin müdahalesiyle sonuçlanmıştı. Filistinli eylemciler gözaltına alınmış, deniz araçlarına el konulmuştu.

İsrail saldırısından sıcak kareler
BİZE ULAŞIN