Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 !

kapıya dayandı, Güneş naz yapsa da yüzünü göstermeye başladı. Artık çocukları evde tutmak mümkün değil. Biz de sizin için doğanın, temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız kuş sesleri ile dolu 10 mekanı belirledik...

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Baharın yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde artık çocukları evde tutmak mümkün değil. Kış aylarının gözdesi alışveriş merkezleri de albenisini açık alanlara kaptırıyor. Aileler de çocukları ile birlikte zaman geçirebilecekleri alanları düşünmeye çoktan başladı. Özellikle doğayla iç içe, çocukların koşup eğlenebilecekleri mekanlar bir bir tespit ediliyor.
Biz de bu hafta çocuklu aileler için bu işi gönüllü olarak üstlendik ve İstanbul'da bulunan açık havada en iyi vakit geçirilebilecek 10 yeri belirledik. İşte yeşile doyacağınız, oyun alanlarının olduğu, maceranın eksik olmadığı, hayvanları ve bitkileri bünyesinde barındıran huzur dolu mekanlar...

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Çatalca
Antikköy

Çatalca yolu üzerinde bulunan Antikköy ebeveynler ve çocuklar için gün boyu vakit geçirebilecekleri bir yer. Sabah kahvaltısıyla başlayıp öğle ve akşam yemeğine de devam edebilirsiniz. Mekânın en güzel tarafı içinde bolca yeşil alanının bulunması. Kahvaltısını bitiren çocuklar hemen tavus kuşu, horoz, tavuk, kaz, keçi, koyun, midilli, at deve ve eşekleri görmeye koşuyor. Çimlerde oturup parkta vakit geçirebiliyorlar. İçinde minik bir göl de bulunuyor. Çocuklarınız ördekleri izlerken siz de kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, çocuklarınıza köy hayatını biraz da olsa tanıtabilmek için keyifli bir kaçamak mekânı.

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Şile
Macerapark

"Çocuklarımla doğayla baş başa vakit geçirmek istiyoruz ama macera da lazım" diyorsanız, işte size uygun bir seçenek, MaceraPark. Burası Karakiraz Köyü İncekum mesire alanı içinde bulunuyor. Denize girmek için kumsalı da var. Ancak asıl macera ip parkurları, paintball, ATV safari, at binme, okçuluk, dev salıncaklar ve survivor parkurları ile başlıyor. Özellikle çocuklarla babaların doyasıya eğlenecekleri bu macera alanı, annelere de rahatça yemek yeme fırsatı veriyor. Onlar babalarıyla ağaçtan ağaca tırmanırken siz de mangalda pişen kahvenizin keyfini çıkarabilirsiniz. Tabii, macera seven bir anneyseniz bolca eğleneceğiniz kesin.
Gün boyu vakit geçirebileceğiniz bol etkinlikli bu parkta, serpme kahvaltı da var, öğle yemeği de... Ancak benim çocuğum bu etkinlikler için çok küçük diyorsanız, at, deve, koyun, kuzu gibi hayvanların bulunduğu alanlarla, çocuk parkları da bulunuyor.

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Parkorman
Tabiat Parkı

Parkorman'ı genellikle konser ve etkinlik alanı olarak biliriz. Ancak burası aynı zamanda bir tabiat parkı ve çocuklarınıza doğayı tanıtabilmek için oldukça uygun bir yer. İçinde Osmanlı ve Japon bahçesi bulunuyor. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp ailenizle birlikte dinlenmek isterseniz şehrin göbeğinde de olan bu tabiat parkını tercih edebilirsiniz.
Parkorman doğa yürüyüşleri, bisiklet sürme gibi sporlar için de uygun alanlara da sahip.

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Kuzguncuk Bostanı
Kuzguncuk gibi tarihi bir semtte dolaşmak her zaman insana iyi gelir. Hele bir de yanınızda çocuklarınız varsa ne ala. Muhtemelen mahalle kültürünün, sakinliğin ve doğanın iç içe olduğu bu semt onların da çok hoşuna gidecektir. Bu semti gezerken yapılabilecek en güzel şeylerden biri Kuzguncuk Bostanı'na uğramak olur. Kuzguncuk halkının ektiği bu bostanda yürüyüş yapmak, toprağın kokusunu içinize çekmek bile insanın mutlu olmasına yetiyor. Ayrıca bostanda çocuklar için tasarlanmış oyun alanları ve toprakla haşir neşir olmalarını sağlayacak özel bölgeler bulunuyor.

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Sultangazi
Kent Ormanı

Sultangazi kent ormanı devasa bir alana sahip. Piknik alanı, tarihi su kemerleri, kamp alanı, at çiftliği ve teras kulesi ile aileler için eşsiz bir mesire alanı.
Özellikle belediye tarafından teşvik amaçlı faaliyet gösteren at çiftliklerinde binicilik dersi alınıp ata binme deneyimini yaşamak mümkün. Çocuklar için parklar ve eğlenceli aktivite alanları da bulunuyor.

Temiz havanın ve eğlencenin tadını bolca çıkacağınız 10 mekan!

Nakkaştepe
Millet Bahçesi

Eğer hâlâ gitmediyseniz Üsküdar'da bulunan Nakkaştepe Millet Bahçesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Enfes bir Boğaz manzarası, mesire alanları, yürüyüş ve koşu parkurları ile yeşile doyacaksınız.
Ayrıca içinde tenis kortu, biyolojik gölet, kapalı çocuk oyun salonu, doğa kaşif atölyesi, macera parkuru, okçuluk alanı, uçan yol ve seyir terası da bulunuyor.

BİZE ULAŞIN