Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu'da bağımlılık konuşuldu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenen Psikoloji Gündemi-4 sempozyumunda 'bağımlılık' konusu ele alındı. Bağımlılıkla mücadelede bilimsel metotların önemine dikkatle vurgu yapıldı

Giriş Tarihi: 24.10.2014
Hasan Kalyoncu'da bağımlılık konuşuldu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 'Psikoloji Gündemi- 4' sempozyumuna ev sahipliği yaptı. ve çevre illerden psikologların, psikolojik danışmanların ve rehber öğretmenlerin katıldığı sempozyumda 'bağımlılıklar' tüm detaylarıyla ele alındı. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, bağımlılıkla mücadelede bilimsel metotların kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

UZMANLAR KATILDI

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nün organize ettiği sempozyuma HKÜ Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Edibe Sözen, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, akademisyenler, Gaziantep ve çevre illerden gelen uzmanlar katıldı.

NİTELİKLİ SEMPOZYUM

Sempozyum'un açılış konuşmasını yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "HKÜ Psikoloji Bölümü olarak 3 yıl içerisinde çok önemli aktivitelere imza attık. Bugün de burada çok nitelikli bir sempozyuma ev sahipliği yapıyoruz" dedi. Prof. Dr. İhsan Karaman ise, "Kötülüğün ve bağımlılığın engellenmesinin en önemli koşullarından biri bağımlılıkla ve bağımlılığı teşvik eden güç ve odaklarla bilimsel metotlarla mücadele etmektir" diye konuştu.

GENÇLERE YAKIN OLUN

Sempozyumda 'Bağımlılık ve Çocuklar: Risk Faktörleri' konusunu ele alan HKÜ Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mücahit Öztürk ise, "Alkol ve uyuşturucu maddeler duygu, algılama ve davranışta yaptıkları değişiklikler nedeniyle oldukça sık kullanılmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanımının azaltılması konusunda en büyük görev aile ve eğiticilere düşmektedir. Çocukluğundan itibaren her an risk taşıyan gençlere ancak onlara daha yakın olmakla yardımcı olabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu'da bağımlılık konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN